Za vsí jménem Končina jen hustý Hvozd začíná...

Za vsí jménem Končina jen hustý Hvozd začíná...
26.12.2019

Recenze na Začarovaný hvozd - českou fantasy pro vaše potomky z pera nejpovolanější autorky.

Za vsí jménem Končina jen hustý Hvozd začíná. Bolech a Luna, dvě místní děti, vstříc dobrodružství spolu letí. Lesních duchů je Hvozd plný, jejich cesta plná trní hrdiny zavede hádej, kam? To ví jen Klára a Šejtan sám.

Bolech je sirotek žijící ve vsi Končina. Luna, která dostala své jméno po mateřském znaménku ve tvaru měsíce, se od svých sourozenců liší nejen barvou vlasů. A možná proto se stala jedinou kamarádkou osamělého sirotka.

Když pak vyschne řeka tekoucí z Hvozdu a zavlažující skrovná políčka vesničanů, vydá se dvojice mladých přátel zjistit, jak zase vláhu polím vrátit. No a tím začíná nejen výprava za dobrodružstvím, ale především za záchranou vesnice a poznáním své vlastní rodiny.

Naše hrdiny po cestě doprovází kouzelná stvoření všeho druhu. Malá dračice či velký černý pes jsou jen jedněmi z mnoha. A díky jejich pomoci snad dosáhnou Luna a Bolech svého cíle.

Příběh o odvaze a přátelství je plný krásných barevných ilustrací Ester Kuchynkové. Právě její obrázky, které (a to je myšleno v dobrém) připomínají kresby z japonských anime filmů, zaujmou malé čtenáře, stejně jako čtivý dobrodružný příběh a jeho sympatičtí hrdinové.

Kdo zná knihy Kláry Smolíkové, ví, že, že tato autorka má nejen cit pro potřeby dětské duše, ale také čich na skvělé ilustrátory. To se znovu ukázalo v knize Začarovaný hvozd. Hezké čtení.

Hodnocení: 98%

Žánr

Literatura českáFantasyPro děti a mládež

Vydáno

2019, Pikola

 

1. vydání originálu:

2019

Počet stran

88

Jazyk vydání

český

Vazba knihy

pevná / vázaná

ISBN

978-80-7617-847-2Kam dál?

Přečtěte si další články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty, celebrity a hledáte články o inspirativních či známých osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku JsmeUspesni.cz.