Fenomén sugar baby a co byste o něm měli vědět

23.11.2021
Sugar daddy je tradiční, ve společnosti rozšířený, pojem. Jedná se o většinou staršího muže, který má vysoké příjmy a vydržuje si mladou partnerku. A právě ta je nazývána sugar baby. Proč je toto partnerství oblíbené a jaké druhy žen ho vyhledávají?

Sugar babies neodsuzujte

Každý jsme nějaký, a rozhodně není na místě, odsuzovat některé ženy pouze proto, že si zvolily život ve finanční jistotě. Sugar baby se nebojí dát najevo to, co chce, což jsou peníze. Jakmile si sugar baby najde vhodného partnera, je spokojená a její životní náplní se stane reprezentace daného partnera a péče o sebe. K tomu má navíc pohádkový rozpočet a může si dovolit nakoupit vše, co si přeje. Dárečky a exotické dovolené jsou samozřejmostí.

Význam slova sugar baby

Už je jasné, o co sugar babies jde. To, co je pro běžné ženy normální, tedy využívání slev a slevových kódů, to je pro sugar babies nemyslitelné. Pokud není angličtina vaší silnou stránkou, dovolte nám, abychom vám osvětlili význam pojmu sugar baby. Sugar znamená cukr. Baby je slovo znamenající dítě, ale také mladou slečnu, a jedná se i o pojmenování mezi milenci, znamenající miláček. Dohromady tyto dvě slova popisují člověka, který má sladký a bezstarostný život a žije si jako v bavlnce.

Výhody života v bavlnce

Životní styl sugar babies není pro každého. Drahé dovolené, šperky a oblečení od předních módních návrhářů není zadarmo. Muž, respektive partner, nebo jednoduše řečeno sugar daddy, očekává od ženy protislužbu. To znamená, že mu musí být neustále k dispozici, musí ho umět reprezentovat ve společnosti a očekává, že s ním bude vést i milostný život. Samozřejmě se nevylučuje, že mladá žena se do staršího zaopatřeného muže zamiluje, ale častěji se stává, že vztah je založen čistě na finanční stránce věci a výhodném obchodu pro obě strany. Láska bývá ve vztazích mezi sugar baby a suggar daddy ojedinělá.

Sugar baby versus zlatokopka

Ženám, které si najdou staršího finančně zaopatřeného partnera, se někdy hanlivě říká zlatokopky. Ovšem, mezi sugar babies a zlatokopkami je jeden zásadní rozdíl. Vztah mezi sugar baby a sugar daddy je založen na jasně stanovených pravidlech. Sugar daddy bude své partnerce poskytovat finanční prostředky, aby mohla vést nákladný životní styl se všemi jeho příjemnými součástmi, bez nutnosti toho, aby pracovala.

Ona mu na oplátku bude poskytovat svůj čas a svou pozornost. Zlatokopka je s mužem pouze kvůli jeho penězům, zatímco on o tom nemusí mít ani ponětí, a může se naivně domnívat, že ho jeho partnerka miluje kvůli jeho povaze a vzhledu.

Kde se seznámit se zaopatřeným partnerem?

Zlákal vás život v přepychu nebo naopak máte astronomicky vysoké příjmy, ale jste bez partnera? U sugar vztahů nezáleží na pohlaví. Sugar baby může být totiž klidně i mladý muž, který chce svůj čas trávit ve společnosti o mnoho let starší a zkušenější ženy, které se říká sugar mama. A protože spousta lidí by si přála v takovém vztahu žít, existují i speciální místa, na kterých se dá s takovým partnerem či partnerkou seznámit.

Nejrozšířenější a nejoblíbenější jsou seznamky, které mají jasně stanová pravidla a na které se mohou přihlásit jen ženy a muži, kteří dosahují určitých příjmů a jejich mladé protějšky, kteří jsou na tom finančně hůř, jsou ochotni za dárky a další rozmazlování, věnovat tomu druhému svůj čas, pozornost a leckdy i péči.

Každý máme nějaký životní styl a každý máme jiné priority. Ženy, které nevěří na pohádky o krásném mladém princi na bílém koni, to řeší pragmaticky a uzavírají vztahy se zaopatřenými staršími muži, kteří je zabezpečí. A jelikož každý vztah zajede časem do vyjetých kolejí, možná, že jejich rozhodnutí je vlastně velice moudré.

Komerční sdělení. Zdroj obrázku: Nejron Photo / Shutterstock.com