https://www.AutomobiloveDily24.CZ

Nejžhavější novinky ze světa fantazie

20. 01. 2020
Peter Jelínek je v našich končinách známý pouze milovníkům steampunku nebo takovým šílencům, jako je autor této recenze, neboť se bez bázně a hany vrhá do čtení textů ve slovenštině. Je to tak – byť je Le Sabotage již třetí autorovou knihou, v češtině si ji zatím nepřečtete a je to vážně škoda.
Za recenzí následuje krátký rozhovor...
15. 01. 2020
Comic-Con Prague odtajnil seznam hlavních hvězd z řad spisovatelů, scénáristů a komiksových tvůrců, kteří se zúčastní besed a diskusí v rámci literárního a komiksového programu. Historicky první Comic-Con Prague proběhne v termínu 7.- 9. února 2020 v pražském O2 universu.
14. 01. 2020
Roku 2019 vyšel v českém překladu Atlas literárních míst Cris Oliverové. Jeho španělský originál je o rok starší. Publikace se taky zdá v určitém směru „zbytečná“, a přece je – samozřejmě – nádherná.
12. 01. 2020
Sta let by se tohoto ledna dožil Isaac Asimov, jeden z mistrů science fiction, ale i literatury faktu. Psal natolik čtivě, že to přivádělo ke knihám i dosavadní nečtenáře. Kdyby nepodlehl AIDS (blíže o tom v článku), pravděpodobně by počet jím vytvořených knih dosáhl čísla 500.
Issac Asimov se narodil v Rusku a zemřel v New Yorku. Psaním byl posedlý.

Navštivte sekci SCI-FI QUEST pro ortodoxní scifaře!

Vychutnejte si speciální rozhovory se speciálními hosty Michala Březiny.

Vstoupit