Scifi filmy roku 2024

Hledáš nejlepší scifi filmy roku 2024? Baví tě žánr science fiction a rád se díváš na fantastické filmy anebo na horrory? Připravili jsme pro tebe seznam scifáčků roku 2024.

Distant

Prvním sci-fi filmem roku 2024 je snímek Distant, který byl natočen během pandemie COVID-19 a měl být původně uveden do kin v březnu 2022. V tomto scifi snímku budeme sledovat těžaře na asteroidech a havárii vesmírné lodi na cizí planetě. Těšte se na dobrodružný film, ve kterém půjde o záchranu posádky a přežití ve vesmíru. Zachrání hlavního hrdinu jeho AI skafandr? Uvidíme...

Komedie / Drama / Sci-Fi
USA, 2024
Režie: Josh Gordon, Will Speck
Scénář: Spenser Cohen
Kamera: Jeff Cutter
Hudba: Steven Price
Hrají: Anthony Ramos, Naomi Scott, Kristofer Hivju, Zachary Quinto 

Elio

Elio je nejnovějším animovaným filmem společnosti Disney a Pixar. V tomto fantastickém filmu budeme sledovat 11letého chlapce jménem Elio, který se náhodou stane velvyslancem planety Země.

Po dlouhou dobu vysílali lidé do vesmíru signály a pátrali v něm po neznámém. V animovaném filmu od společností Disney a Pixar nazvaném Elio kosmos konečně odpoví! Původní celovečerní snímek představuje chlapce Elia, smolaře s bujnou fantazií, který se nedopatřením ocitne na palubě kosmického plavidla Aliance vyspělých civilizací vesmíru, kde ho mimozemské bytosti mylně považují za velvyslance planety Země. Malý Elio musí unést tíhu své nové funkce, navázat přátelství s mimozemšťany ze všech koutů kosmu, a tak nějak zjistit, co je sám zač. (Falcon)

Animovaný / Dobrodružný / Komedie
USA, 2025
Režie: Adrian Molina
Scénář: Adrian Molina
Hrají: America Ferrera, Yonas Kibreab, Jameela Jamil, Brad Garrett 

Tiché místo: První den (2024)

Napínavý film Quiet Place (2018) byl velmi úspěšný debut spisovatele a režiséra Johna Krasinského. V roce 2022 následoval snímek Tiché místo: Část II a nyní přichází Tiché místo: první den (Quiet Place: Day One).

Neví se, odkud přišli, ale okamžitě po invazi na naši planetu se postavili na vrchol potravního řetězce. Reagovali na jakýkoliv zvuk a jeho původce bleskově zlikvidovali. 

Horor / Thriller / Sci-Fi / Drama
USA, 2024
Režie: Michael Sarnoski
Scénář: Jeff Nichols
Hrají: Lupita Nyong'o, Djimon Hounsou, Joseph Quinn, Alex Wolff, Denis O'Hare 

Duna: 2. část (Dune: Part Two)

V druhém pokračování epické ságy se Paul Atreides (Timothée Chalamet) spojí s Chani (Zendaya) a Fremeny, aby se pomstil těm, jež zničili jeho rodinu, a snaží se zabránit hrozné budoucnosti, kterou může předpovědět jen on sám. (Continental film)

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama
USA / Kanada, 2024
Režie: Denis Villeneuve
Předloha: Frank Herbert (kniha)
Scénář: Jon Spaihts, Denis Villeneuve
Kamera: Greig Fraser
Hudba: Hans Zimmer
Hrají: Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Zendaya, Javier Bardem, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Josh Brolin, Florence Pugh, Austin Butler, Christopher Walken  

Terminator: Skynet Rising

Další pokračování nezapomenutelné akční scifi ságy.

Mickey 17

Jihokorejský režisér Bong Joon-ho se dočkal mezinárodního uznání díky filmu Parazit. Nyní přichází se svým novým filmem Mickey 17. Film vypráví příběh Mickeyho, který je poslán kolonizovat ledový svět Niflheim. Mickey může být regenerován pokaždé, když zemře, což z něj dělá dokonalého kandidáta na tak nebezpečnou misi.

Dobrodružný / Drama / Sci-Fi
USA, 2024
Režie: Džun-ho Pong
Scénář: Džun-ho Pong
Kamera: Darius Khondji
Hudba: Jae-il Jung
Hrají: Robert Pattinson, Steven Yeun, Mark Ruffalo, Toni Collette, Naomi Ackie 

Krotitelé duchů: Říše ledu

Callie (Carrie Coon) a Gary (Paul Rudd) se s dětmi po událostech z roku 2021 usadí v New Yorku a naplno se věnují pomoci těm, které trápí nepříjemní duchové a přízraky. Když však město uprostřed léta náhle zamrzne, je jasné, že noví Krotitelé mají co dočinění s hrozbou, s jakou se ještě nesetkali. (Itafilm)

Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy / Komedie
USA, 2024, 102 min
Režie: Gil Kenan
Scénář: Gil Kenan, Jason Reitman
Kamera: Eric Steelberg
Hrají: Mckenna Grace, Finn Wolfhard, Paul Rudd, Carrie Coon, Ernie Hudson, Annie Potts, Dan Aykroyd, Bill Murray, William Atherton, Kumail Nanjiani, Patton Oswalt  

Godzilla x Kong: Nové imperium

Godzilla x Kong: The New Empire bude pátým filmem v MonsterVerse a pokračováním Godzilla vs Kong z roku 2021 . Pro fanoušky akčních filmů o obřích příšerách máme dobrou zprávu: film bude pokračovat v obvyklém způsobu vyprávění příběhu a zobrazování monster. Brian Tyree Henry a Rebecca Hall si zopakují své role z předchozího dílu.

Akční / Sci-Fi / Thriller
USA, 2024
Režie: Adam Wingard
Scénář: Simon Barrett, Terry Rossio, Jeremy Slater
Hudba: Junkie XL
Hrají: Dan Stevens, Alex Ferns, Brian Tyree Henry, Rebecca Hall, Rachel House, Fala Chen, Kaylee Hottle 

Rebel Moon: Part Two – The Scargiver

Zack Snyder se v posledních letech stal jedním z nejpopulárnějších režisérů v Hollywoodu. Rebel Moon bude sci-fi epos, kvůli kterému fanoušci ani nebudou muset opustit své domovy. Rebel Moon Part 1 vychází na Netflixu 22. prosince 2023 a Part 2 bude následovat 19. dubna 2024. Snyderův vědecko-fantastický epos slibuje spoustu akce a filmové zábavy. Rebel Moon si bere inspiraci z Hvězdných válek a také z klasických samurajských filmů jako Sedm samurajů.

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi
USA, 2024
Režie: Zack Snyder
Scénář: Zack Snyder, Shay Hatten, Kurt Johnstad
Hudba: Junkie XL
Hrají: Charlie Hunnam, Cleopatra Coleman, Cary Elwes, Anthony Hopkins, Jena Malone, Corey Stoll, Ed Skrein, Michiel Huisman, Djimon Hounsou, Stuart Martin, Du-na Bae, Alfonso Herrera, Ray Fisher, Fra Fee 

Království planety opic

Režisér Wes Ball přichází s čerstvým a strhujícím příběhem z Planety opic, který se odehrává několik generací v budoucnosti od vlády lidoopa Cézara. V té době jsou opice na planetě dominantním živočišným druhem a lidé musejí přežívat v úkrytech. Zatímco nový opičí tyran buduje své království, jistý mladý lidoop podniká strastiplnou cestu, během níž se musí vyrovnat s minulostí a učinit náročná rozhodnutí, která budou mít zásadní vliv na budoucnost opic i lidí. (Falcon)

Akční / Sci-Fi
USA, 2024
Režie: Wes Ball
Scénář: Wes Ball
Kamera: Gyula Pados
Hudba: John Paesano
Hrají: Freya Allan, Peter Macon, Owen Teague, William H. Macy, Kevin Durand, Sara Wiseman, Neil Sandilands, Eka Darville, Lydia Peckham 

Furiosa: Sága Šíleného Maxe

(Furiosa: A Mad Max Saga)

Mad Max: Fury Road byl jedním z nejlepších filmů roku 2010. Vzpomínáte si na tuhle skvělou filmovou jízdu? Těšte se na další žhavý dílek do téhle akční skládanky!

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller
Austrálie / USA, 2024
Režie: George Miller
Scénář: Nick Lathouris, George Miller
Kamera: Simon Duggan
Hudba: Junkie XL
Hrají: Anya Taylor-Joy, Chris Hemsworth, Tom Burke, Nathan Jones, Angus Sampson 

Borderlands

V posledních letech se staly populárními filmové adaptace videoher. Na základě oblíbené video hry vzniknul další film. Borderlands se má stát letním trhákem roku 2024. Ve filmu hrají Cate Blanchett, Kevin Hart, Jack Black a Jamie Lee Curtis. Borderlands je sci-fi akční, komediální film a režíruje ho hvězda Inglourious Basterds Eli Roth.

Alien: Romulus (pracovní název)

Série Vetřelců byla již od prvních dvou filmů velký hit, přičemž Prometheus a Vetřelec: Covenant získaly od kritiků a diváků různé recenze. Těšíte se na nový film s krvelačnou bestií? Já moc!

Sci-Fi / Horor
USA, 2024
Režie: Fede Alvarez
Scénář: Fede Alvarez, Rodo Sayagues
Kamera: Galo Olivares
Hrají: Cailee Spaeny, Isabela Merced, Archie Renaux, David Jonsson, Spike Fearn 

Sonic The Hedgehog 3

Modrý ježek Sonic opět přichází se svým dobrodružstvím.

Animovaný / Akční / Dobrodružný
USA, 2024
Režie: Jeff Fowler
Scénář: Pat Casey, Josh Miller
Hrají: Idris Elba, James Marsden, Ben Schwartz, Colleen O'Shaughnessey, Olivia Brody