Sci-fi

Sci-fi magazín Vanili.cz byl založen v roce 2006 s cílem vytvořit nejlepší scifi stránky pro fanoušky žánru science fiction a fantasy. Náš velký sen se splnil v roce 2018, kdy scifi magazín Vanili.cz získal ocenění Aeronautilus 2018 za nejlepší český web.

Podpoříme váš projekt jako mediální partner

Tvoříte? Pořádáte scifi akce či cony zaměřené na žánr scifi či fantasy? Velmi rádi podpoříme váš fantastický projekt. Ozvěte se!

Vážíme si podpory zavedených autorek a autorů 

Děkujeme všem úspěšným autorkám a autorům za spolupráci a zajímavé rozhovory. Je nám ctí, že recenzujeme vaše knihy, těšíme se na další!

Co o nás řekli spisovatelé a spisovatelky?

"Stránky Vanili.cz? Kdo by je neznal! Je to výborný portál, kde jsou výborné články a celkově jde o pěkné stránky. Patřím mezi spokojené čtenáře."

Františka Vrbenská

"Rád si čtu rozhovory. Tuplem pak ty s autory a spisovateli. Takže? Co znamená Vanili.cz? Pravidelný přísun zajímavého čtení. Pokračujte hezky dál, ať máme co číst."

Oskar Fuchs 

"Vanili.cz je pro mě místem, kde se potkávají všechny možné i nemožné sci-fi světy - filmové, literární i erotické. Jako v Restaurantu na konci vesmíru si můžeme všechno naráz pěkně přečíst nebo prohlédnout."

Petra Lukačovičová 

"V pubertě jsem byl v kolektivu označován za toho divného. Hodně mi pomohly žánrové weby, kde jsem mohl potkávat lidi podobně divné jako já. Jsem rád, že Vanili.cz pokračuje v tradici suprových žánrových webů."

Jan Kotouč 

"Vanili.cz je místo, kde najdu spoustu zajímavých informací. Ale nejvíc mě baví vaše rozhovory. Nebojíte se oslovovat známé autory a ti se zas nebojí drze odpovídat na vypečené otázky Michala Březiny."

Hanina Veselá 

Čtenářům nabízíme zábavu, autorům mediální prostor 

E-magazín Vanili.cz již od roku 2006 pravidelně zveřejňuje novinky z oblasti fantastiky, reportáže ze zajímavých událostí, výstav, conů, recenze nových filmů, knih a pozvánky na fantastické akce.

Podporujeme cony

Future Gate, PragoFFest, Horrorcon, Ostrofcon, Eroticon. Podpoříme i vás!

Aktuality

Zveřejňujeme novinky ze světa science fiction a fantazie.

Scifi filmy

Stále rozšiřujeme databázi scifáčků a fantasy filmů o nejnovější trháky.

Sci-fi komunita

Přidejte se k nám a objevíte svět plný nových zážitků a přátel.

Magazín plný zajímavostí

Od roku 2006 zveřejňujeme zajímavé aktuality, rozhovory, tipy, rady a další zajímavosti ze světa moderních technologií, umění a nezávislé žánrové tvorby (scifi, fantasy, horrory, fantazie). Nahlížíme do budoucnosti. Pomáháme spisovatelům, výtvarníkům, malířům, filmařům a také například fotografům propagovat a více zviditelnit jejich díla.