Spisovatel Michal Březina

Michal Březina (1977, Aš)

Michal Březina se probral v roce 1977 v okolí Aše a v následujících letech začal poznávat, jak zábavné je udivovat soudružky učitelky českého jazyka obskurními slohovými pracemi. Posílen jejich negativní odezvou vrhl se po úspěšném dovršení plnoletosti na náhodné čtenáře ve světě kolem či na internetu, který u nás teprve startoval. 

Své první texty také uplatnil jako zpěvák několika metalových kapel regionálního významu. V téže době rovněž vykonal několik cest stopem po Evropě, z kterých si přinesl mnoho podnětných zážitků, které neustále nyní loví v paměti a snaží se vtisknout na papír.

Roku 2016 ohromil společnost Albatros Media a.s. svou hravou sci-fi Měsíční deník, jež předkládá osobité zážitky posledního českého kosmonauta Marcela Šebesty na Měsíci roku 2081. V roce 2018 vydal hororovou povídku Mensibia v antologii Uchovej mou duši (2018). V časopise Pevnost uveřejnil povídky PARAZIT a Zabiják z Kaichanu (2017). Je šéfredaktorem e-magazínu Vanili.cz, spolupracuje s časopisem Howard. Věnuje se grafickému designu. Ženatý. Má dceru Johanku.