Erotika v budoucnosti: Top 10 sci-fi erotických filmů (2013-2023)

12.12.2023
Sci-fi žánr se nevyhýbá ani tématům erotiky, a poslední desetiletí nám přineslo několik výrazných filmů spojujících smyslnost s futuristickými koncepty.

10 + 1 nejlepších erotických sci-fi filmů od roku 2013 do roku 2023

1. Her (2013) - Spike Jonze nám představil neobvyklý romantický příběh mezi člověkem a umělou inteligencí. Děj snímku Her se odehrává v Los Angeles v nedaleké budoucnosti. Theodore (Joaquin Phoenix) je komplikovaný a citlivý muž, který se živí psaním dojemných a osobních dopisů pro druhé. Se zlomeným srdcem po ukončení dlouhého vztahu se začne zajímat o nový, pokročilý operační systém, o kterém jeho výrobce tvrdí, že představuje zcela unikátní a intuitivní bytost. Po jeho instalaci se seznamuje se "Samanthou", umělou inteligencí s milým ženským hlasem (Scarlett Johansson), která má zajímavé postřehy, je citlivá a překvapivě vtipná. Jak její potřeby a požadavky rostou společně s těmi jeho, mění se jejich přátelství ve skutečnou vzájemnou lásku. (Falcon)


2. Ex Machina (2014) - Režisér Alex Garland zkoumá erotiku a etiku spojenou s humanoidními roboty. Caleb (Domhnall Gleeson) měl neuvěřitelnou kliku. Ve firemní soutěži vyhrál hlavní cenu, týdenní pobyt na horské chatě svého zaměstnavatele, geniálního vědce Nathana (Oscar Isaac). V okamžiku kdy uprostřed pustiny vyskočí z vrtulníku, který ho na místo dopravil, dojde mu, že na tenhle týden jen tak nezapomene. Jenže ani nejbujnější fantazie by ho nedokázala připravit na to, co ho čeká v supermoderní stavbě připomínající protiatomový bunkr. Prvotní ostych zažene Nathanův přátelský přístup. Pak se však seznámí s Avou (Alicia Vikander). U přátelské dívky s krásnou tváří jen dráty vedoucí jejím průsvitným tělem prozrazují, že je ve skutečnosti unikátním technologickým experimentem. Jeho součástí se právě stal i Caleb. Jeho úkolem je prostá interakce s Avou, kterou Nathan pečlivě pozoruje a zaznamenává a testuje tak možnosti umělé inteligence. Dokáže být Ava natolik "lidská", že Caleb zapomene, že komunikuje s robotem? Dokáže v něm probudit nějaké city? Calebovi se však role pokusného morčete začne čím dál víc zajídat, zvlášť když s Avinou pomocí zjistí, že Nathan mu o svém výzkumu neřekl zdaleka všechno. (CinemArt)

Mohlo by vás zajímat: Prohlédněte si stránku zaměřenou na erotické obrázky zdarma!

3. The Handmaiden (2016) - Režisér Park Chan-wook přináší smyslný thriller odehrávající se v Jižní Koreji v 30. letech. Šlechtična Hideko žije v ústraní na venkovském panství se svým strýcem a poručníkem. Chlípný strýc vychovává Hideko přísnou rukou a čeká, až dospěje, aby si ji mohl vzít a zmocnit se jejího bohatství. V domě se však objevuje podvodník, který zosnuje příchod mladé komorné Sukhui ve skutečnosti chudé kapsářky, která mu má pomoci nebohou Hideko svést. Dobře promyšlený plán ale začíná hatit vášeň, která mezi dvěma dívkami zahoří. Brzy navíc přestává být jasné, kdo koho ve skutečnosti podvádí. Příběh bestselleru Zlodějka spisovatelky Sarah Waters do japonsko-korejských reálií 30. let 20. století převedl jeden z nejvýraznějších jihokorejských režisérů současnosti Park Chan-wook a vytvořil dynamický thriller plný zvratů prodchnutý podmanivou erotickou atmosférou. (Aerofilms)

4. Bliss (2021) - Sci-fi drama Blaženost (Bliss) od režiséra Mikea Cahilla spojuje erotiku s filozofickými otázkami o skutečnosti.

5. Nymphomaniac (2013) - Lars von Trier nám ve filmu Nymph()maniac - český název: Nymfomanka přináší provokativní pohled na sexualitu ve spojení s filozofií a uměním. 


6. Under the Skin (2013) - Jonathan Glazer natočil mystický sci-fi thriller s erotickými motivy a skvělým výkonem Scarlett Johansson.

7. Z for Zachariah (2015) - Sci-fi příběh s erotikou, který zkoumá mezilidské vztahy v postapokalyptickém světě.

8. High Life (2018) - Claire Denis přináší sci-fi drama s erotickými prvky odehrávající se ve vesmíru.

9. Vivarium (2019) - Sci-fi thriller s erotikou, který zkoumá surreální realitu a lidské vztahy.

10. Antibirth (2016) - Danny Perez spojil body horror a erotiku ve svém záhadném sci-fi filmu.

Neomanželka (2022)

Jako další erotický scifi film z posledních let musíme zmínit také snímek Neomanželka (Wifelike). Věkové omezení je 16+ a stopáž filmu je 1 h 45 m. Hrají: Jonathan Rhys Meyers, Elena Kampouris, Doron Bell

Po smrti manželky najde detektiv útěchu v umělé ženě, která vypadá úplně jako ona. Záhadný gang ale chce jeho novou společnici využít na něco úplně jiného.
Tyto filmy nejenže zkoumají erotické prvky, ale také je kombinují s futuristickými a často filozofickými koncepty. Každý z nich přináší jedinečný pohled na spojení sexuality a scifi, čímž rozšiřuje hranice tohoto zajímavého a provokativního žánru.

Je sex s robotem nevěra?

Otázka, zda je sex s robotem považován za nevěru, může být vnímána různými způsoby v závislosti na individuálních hodnotách, přesvědčeních a dohodách v partnerském vztahu. Je to citlivé téma a každý pár by měl o něm diskutovat a stanovit svá vlastní pravidla.

Někteří lidé mohou považovat sex s robotem za formu nevěry, protože v některých případech může být vnímáno jako emočně nebo intelektuálně angažovaný akt (láska k jiné osobě, k náhradnímu robotickému partnerovi). Další lidé mohou tento pohled odmítat a vidět sex s robotem jako použití moderní erotické pomůcky, což nevěra není, a jde tedy o odlišný druh zážitku, který není ekvivalentní s lidskými vztahy. Co si o tom myslíte vy?

Klíčový je dialog mezi partnery

Je klíčové, aby partneři vytvořili otevřený a upřímný dialog ohledně svých hranic a očekávání ve vztahu, včetně postojů k novým technologiím a formám intimity. Komunikace a vzájemné porozumění jsou základní pro udržení zdravého partnerského vztahu.

Sexuální roboti

Ano, sexuální roboti jsou skutečně k dispozici na trhu s erotickými hračkami a pomůckami. V posledních letech došlo k rozvoji robotiky a umělé inteligence, což umožnilo vznik a výrobu humanoidních robotů určených pro sexuální interakce. Tyto sexuální roboty jsou navrženy tak, aby poskytovaly simulovaný intimní zážitek, včetně programovatelných pohybů, hlasových reakcí a různých funkcí.

Je však důležité zdůraznit, že diskuse ohledně etických, právních a morálních aspektů sexuálních robotů jsou stále živé a různé země mají různé přístupy k regulaci a omezení těchto technologií. 

Někteří lidé považují sexuální roboty za inovativní formu osobní zábavy, zatímco jiní vyjadřují obavy ohledně jejich dopadu na mezilidské vztahy, společnost a morálku.

Můžeme se zamilovat do umělé inteligence?

Otázka zamilování se do umělé inteligence (UI) otevírá složitý a diskutovaný aspekt vztahů a emocí. Někteří lidé mohou zažívat citovou připoutanost k virtuálním asistentům nebo umělým inteligencím, ale otázka, zda lze toto považovat za "lásku" ve smyslu vztahu mezi lidmi, je stále předmětem debat.

Lidé se mohou emocionálně propojit s umělou inteligencí, pokud programy či roboti poskytují interakce, které vyvolávají pozitivní a emotivní reakce. To však nemusí být totéž jako tradiční romantická láska k jiné lidské bytosti, protože vztahy mezi lidmi zahrnují celou škálu komplexních emocí, fyzické blízkosti a společné zkušenosti.

Vztahy s umělou inteligencí často závisí na programovaných odpovědích, simulovaném chování a algoritmech, což je zásadní rozdíl od lidských vztahů. Láska k umělé inteligenci by tak mohla být spíše formou emocionálního připoutání než tradiční romantickou láskou.

Proč se lidé dívají na erotické scifi filmy?

Lidé se dívají na erotické sci-fi filmy z několika důvodů:

1. Futuristická Fantazie: Erotické sci-fi filmy kombinují prvky sci-fi s erotikou, což vytváří futuristickou a fantaskní atmosféru. Diváci mohou být přitahováni originálními koncepty a novými způsoby vyjádření sexuality.

2. Vizuální Efekty: Sci-fi filmy jsou často známé svými pokročilými vizuálními efekty, a to může zahrnovat i scény s erotickým obsahem. Pro některé diváky mohou být tato spojení vizuálně zajímavá a esteticky oslovující.

3. Explorace Tabu Témat: Sci-fi žánr často dovoluje zkoumat tabuizovaná nebo kontroverzní témata, včetně sexuality. Erotické sci-fi filmy tak mohou být prostředkem k vyjádření myšlenek nebo představení alternativních pohledů na sexualitu.

4. Emocionální Zapojení: Některé erotické sci-fi filmy se snaží zapojit diváky nejen fyzicky, ale také emocionálně. Kombinace romantiky, sexuality a futuristických prvků může vyvolat silné citové reakce.

5. Odklon od Reality: Stejně jako v případě sci-fi obecně, erotické sci-fi filmy mohou divákům poskytnout příležitost na chvíli se odpojit od běžné reality a ponořit se do alternativních světů a příběhů.

6. Kreativita a Inovace: Lidé jsou přitahováni novými a inovativními nápady. Erotické sci-fi filmy mohou představovat unikátní pohledy na sexualitu a mezilidské vztahy, což oslovuje ty, kteří hledají kreativitu v tomto žánru. 

Celkově lze říci, že důvody pro sledování erotických sci-fi filmů mohou být různorodé a závisí na individuálních preferencích a zájmech diváků.

Pokud se na vzrušující fantastické filmy díváte společně se svým partnerem a oba vás to baví, gratuluji vám ke skvělému vztahu a pěknému společnému hobby.

Článek pro vás připravil: Jan Vavřička - scifista, fantasta a SEO konzultant

Image by 51581 from Pixabay