UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Vydejte se s Matoušem Rumlem hledat Bílou komnatu

Vydejte se s Matoušem Rumlem hledat Bílou komnatu
04.12.2020

Závěrečný díl trilogie Prašina s podtitulem Bílá komnata jako audiokniha.

První, kdo se tentokrát ztratil v uličkách Prašiny byla En. Mezi ní a Jirkou to od událostí z letošní zimy dost skřípe, a tak není divu, že ani nechce, aby se za ní Jirka vypravil. Jenže její bratranec Tonda (ten, který své přátele zradil arci záporákovi Klementu Hroudovi hned v prvním díle) se sám na Prašinu bojí, a tak požádá o pomoc Jirku. Dobrodružná cesta může začít. Při pátrání po zmizelé En se oba mládenci dostanou nejen do podzemí pod Prašinou, ale především za hranice svých fyzických i duševních sil. Naštěstí jim přispěchají na pomoc staří známí. A to je jen jedna část příběhu. Tou druhou je návrat Klementa Hroudy a celá ta nepěkná záležitost, v níž se angažuje sebranka z Krchleb vedená záhadným Melicharem. A Na hranicích Prašiny se šikují Pražáci. Válka je na spadnutí. Nebo ne? Nad dlouho očekávaným zakončením Prašinské trilogie cítím mírné rozpaky. Autor sice dokázal skvěle vytěžit postavy z předchozích knih a to především Jirkova strýce Jáchyma, bezvadně vykreslit strach a beznaděj hlavních hrdinů a v rámci vnitřní logiky příběhu pěkně zakončit celou trilogii. Přesto jsem měl pocit, že celá zápletka s bílou komnatou vyzněla do ztracena a několik zásadních otázek zůstalo nezodpovězeno. Klacek pod nohy pak hází třetí Prašině kolísavé tempo. 

Hlas Prašiny.

Audio vydavatelství Tympanum vydalo audioknihu (jak je již jeho tradicí) v den, kdy vyšla její tištěná podoba. Znovu se tedy pod vedením režisérky Alexandry Bauerové a za zvuků hudebního doprovodu, který – stejně jako u předchozích dílů – má ve své péči Mario Buzzi, setkáváme s Matoušem Rumlem. A já jsem tomu věru rád. Ruml už dávno dokázal, že má pro načítání audioknih skvělé předpoklady a ani zde nezklamal. Ba, při poslechu mě napadlo, že jsem udělal dobře, když jsem zvolil pro třetí návštěvu Prašiny audioknihu. Jeho přednesu není co vytknout a především dialogy mezi hlavními aktéry příběhu jsou v jeho podání parádní.  Beznaděj a strach o život mu věříte. Navíc dokázal něco, co se autorovi nepodařilo. Ruml totiž dokázal utáhnout i mírně rozvleklé a takřka ezoterické pasáže, u kterých se bude čtenář knihy nejspíš trochu nudit. Takže oproti předloze, audio kniha o několik koňských délek vítězí.

Hodnocení: Příběh 85% Audiokniha: 90%

Jan Procházka

AUTOR

Vojtěch Matocha

INTERPRET

Matouš Ruml

VYDAVATEL

Tympanum

CELKOVÁ DÉLKA

09:45:00

VYDÁNO

2020

 Bílou komnatu pořídíte přímo na webu Tympanum: https://tympanum.cz/detail/tbooks-609645-prasina-bila-komnataKam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.