Užijte si scifi prázdniny v Techmanii!

Užijte si scifi prázdniny v Techmanii!
29.06.2016

Užijte si cyklus zábavných přednášek s tématikou scifi filmů v plzeňské Techmanii. Přednášky oživí nový sál 3D Cinema. Čeká vás také obnovená premiéra českého scifi filmu Ikarie XB-1!

Máte rádi sci-fi knihy, nebo scifi filmy? Máme pro vás něco luxusního! Rádi bychom vás pozvali na první ze série tematických přednášek o nejvýznamnějších autorech sci-fi a sci-fi filmech, které tvořily historii.

Jako prvního vám nabízíme Julese Verna již tuto sobotu!

Představení zakladatele žánru sci-fi a jmenovitě jeho prvního románu, který vyšel v češtině. Průvodce pořadem přiblíží několik momentů z románu a srovnává je s realitou skutečných letů na Měsíc. V závěru je promítnut krátký film Cesta na Měsíc z roku 1902, který je vůbec prvním vědeckofantastickým filmem. Jeho režisérem byla filmová legenda Georges Méliés.

Kdy: 2.7.2016

Místo konání: Sál 3D Cinema ve 3D Planetáriu
Délka přednášky: 45 minut
Přednáší: Lukáš Houška

Informace o vstupném: http://www.techmania-rezervace.cz/kalendar?datum=02.07.2016

Tato přednáška je první z devíti, které budete moct navštívit každou prázdninovou sobotu.

Další scifi témata budou:

Isaac Asimov: Nadace, Nikolaj Nosov: Neználek na Měsíci, Ikarie XB-1, Isaac Asimov: 2001 a další, které vám dáme vědět v průběhu prázdnin. Pojďte s námi na výlet do science fiction světa!

Scifi web VANILI.cz vás bude informovat o dalších scifi akcích v TECHMANIA SCIENCE CENTER PLZEŇ

Pokud chcete být informováni o všech fantastických novinkách, tak se přihlaste k odběru newsletteru.Kam dál?

Přečtěte si další články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty, celebrity a hledáte články o inspirativních či známých osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku JsmeUspesni.cz.