banner
banner

Už jste byli v interaktivní scifi Galerii Ocelových Figurín v Praze?

Už jste byli v interaktivní scifi Galerii Ocelových Figurín v Praze?
16.07.2020
Už jste byli v interaktivní scifi Galerii Ocelových Figurín v Praze?

Milujete scifi filmy? Máte rádi pohádky? Zajděte valit bulvy do Galerie Ocelových Figurín!

Máte rádi akční scifi filmy? Milujete fantazii a pohádky? Tak to musíte navštívit interaktivní Galerii Ocelových Figurín (GSF) v Praze!

Jak vůbec vznikla první myšlenka na velmi zajímavou galerii netradičních figurín?

Nápad na tento projekt pochází ze šrotiště "Skup Złomu przy Czołgu" (Šrotiště poblíž Tanku) v Pruszkowě, poblíž Varšavy. Tvůrcem projektu je "Jose" Mariusz Olejnik, který se snaží rozšířit unikátní nápad po celém světě od roku 2011. Dnes se sbírka skládá z více než 600 plastik, které lze obdivovat v Polsku i v Evropě.

Právě na tomto místě byla vytvořena první socha. Byl to konferenční stolek vytvořený z motoru V8. Proč tomu tak bylo?

Tehdy byl trh se šrotem v krizi a bylo nutné vymyslet nový nápad pro naši firmu. Díky tomu, že jsme měli přístup právě ke kovovému šrotu, stálo za to ho použít na něco trochu jiného a inspirace byla všude. Byli jsme inspirování hlavně našimi vzpomínkami a sny.

Kolik lidí, tvůrců, řemeslníků se účastní projektu GSF?

120 řemeslníku, členů našeho mezinárodního týmu, pracuje na těchto projektech po celém světě. Často obětují tisíce hodin aby docílily úžasu u všech, kteří jejich výtvory uvidí. Tisíce různých součástek se dovážejí k našim řemeslníkům přímo z místních firem, kde naše skupiny řemeslníků působí.

Je základem všech vašich uměleckých děl recyklace kovového šrotu?

Ano, základním pilířem našich figurín jsou kousky kovového šrotu jako ozubená kolečka, prvky převodovek, brzdových destiček, řetězů, šroubů a matiček. Exponáty jsou vytvářené pomocí sváření.

Prvním krokem je vytvoření kartografické mřížky ve které je zobrazena socha. Vyžaduje to vysokou teplotu za pomocí hořáku, který je základním vybavením každého našeho řemeslníka. Technologie použitá k tvorbě figurín nemá žádná omezení, takže můžeme vytvořit cokoliv co chceme - zvířata, nábytek, figuríny, každodenní předměty a auta.

Všechny tyto předměty jsou vytvořeny podle našich vlastních projektů. Dokonce i v případě Železného Muže, kde bylo zapotřebí svařit zevnitř 37 000 matic. Po konferenčním stolu z motoru V8 byly vytvořeny sochy autobotů a poté auta a ostatní figuríny.

Jak velké a těžké sochy můžeme obdivovat v Galerii Ocelových Figurín?

Sochy váží okolo 50 až 100 kilogramů v případě menších soch do 140 cm, nebo 300 až 500 kilogramů v případě větších soch do 230 cm a nejvíce do 1.200 kilogramů v případě těch největších. Tato poslední skupina soch byla inspirována autoroboty, kteří jsou 320 cm vysocí a dále také modely luxusních aut, které také váží více než 1.000 kilogramů. Žádná z figurín není litá ani vyrobená za použití těžkých strojů. Nejsou použity žádné formy, jedná se o ruční práci. Použity jsou pouze hořáky, svářečky, kladiva a řezače.

Jak dlouho trvá výroba figuríny?

Figuríny jsou vytvářeny na základě návrhů. Nejdříve se vyrobí prototyp figuríny v poměru 1:18 a technická dokumentace, podle které je poté socha vytvořena. Obvykle výroba trvá 1-8 měsíců dle velikosti figuríny. Auta jsou 90 procentní reprezentací původního těla vozu a jejich výroba je nejdelší - často až 7.000 hodin práce pro 4 lidi.

Interaktivní Galerie Ocelových Figurín Praha se těší na vaši návštěvu!

Více než 100 soch vytvořených z recyklovaných ocelových součástek. Inspirovány jsou světem sci-fi, fantasy, komiksu, pohádek, pop kulturou a motoristickými hity. To vše v samém srdci Prahy.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Adelina Hessová

Galerie ocelových figurín Praha

WEB: https://www.galleryofsteelfigures.com/cs/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/GalleryofSteelFiguresPraha

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/gallery_of_steel_figures_praha/Reklama

Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku dobré zprávy.

Děkujeme, že jste navštívili stránky scifi a fantasy e-magazínu Vanili.cz. Mějte fantastický den a přijďte zas!

Zveřejněte PR článek na online magazínu Vanili.cz!

Popkulturní magazín provozujeme již od roku 2006.

Mám zájem