UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Utrpení těla – napínavé, šokující

Utrpení těla – napínavé, šokující
30.05.2021

De Sade v sukních aneb nakladatelství Golden dog vydává extrémní horror!

Nakladatelství Golden dog se rozhodlo k odvážnému leč logickému činu – vydalo svůj první extrémní horror. Volba padla na americkou autorku Monicu J. O’Rourke, která je za oceánem jednou z nejvýraznějších představitelek tohoto okrajového žánru. Má na kontě přes stovku povídek, u nás jí zatím vyšla jediná (ve 36. čísle časopisu Howard).

První a titulní text knížky se dá svým rozsahem považovat za novelu. Společně s hrdinkou Zoey se ocitáme na nedobrovolné a netradiční (ačkoliv to je značně slabé slovo) odtučňovací kůře. Že „ozdravovna“ připomíná lágr, že je s pacientkami nakládáno jako s vězni a kvůli pobytu v neustálé tmě ani neví, jaká je denní doba, to je to nejmenší. Způsob, jakým by měly dosáhnout ideální tělesné hmotnosti, je šokující. A to způsobem, že se zřejmě nenajde čtenář, který by podobnou ozdravnou kůru očekával. Příběh v mnohém připomíná De Sadeho knihu 120 dní Sodomy, o které se autorka v knize také zmiňuje. Je ovšem… mnohem lépe napsaný. Nejenže je napínavý tak, že ho prakticky nelze nedočíst na jeden zátah, zároveň je sem tam odlehčen nějakou katarzí anebo snesitelnější erotikou (vezměme v potaz, že některé v knize popisované praktiky jsou pro nemalé procento lidí běžné). Velmi dobře jsou vykreslené i charaktery mnoha postav, které jsou nucené jednat v extrémně vypjatých situacích.

Další příběh s názvem Jasmín a česnek zachází ještě o kousek dál. Stačí napovědět, že se odehrává v lékařském prostředí a hlavní hrdinkou (čti obětí) je těhotná dívka. I zde si však autorka nevystačí v pouhém popisu lidské bestiality, trýzně nebo upínání se k naději, ukazuje i neméně silnou touhu po vykoupení, po naplnění snu a po lásce.

Nejbrutálnější prací (tedy tou, již jsem skutečně měla problém dočíst) je Experiment s podstatou lidství. Zde se v roli oběti ocitá muž. Přesněji nevýrazný mladík, ze kterého si jeho majetnější, sebevědomější ale také vyšinutější spolustudenti udělají pokusného králíka. Jde o ukázkový, hodně nekompromisně popsaný pád lidské morálky a ztráty svědomí, při kterém nejsilnější strhává slabší do toho nejhoršího představitelného pekla. Popisy následků studentských experimentů budu ještě nějakou chvíli rozdýchávat a myslím, že je z hlavy už jen tak nedostanu.

Pořadí povídek je zvoleno tak, aby s každou další stránkou čtenář povoloval své hranice a – stejně jako hrdinové – se postupně připravoval na nejhorší.

Recenzovat knihu utrpení těla jsem se původně nechystala, vlastně jsem nevěděla, co od ní čekat. Nejprve mě velmi potěšilo krásné provedení (obálka s chlopněmi, měkký a poddajný papír) a podpis Moniky J. O’Rourke, a jelikož mám autorsky sama blízko jak k horroru, tak erotice, dokázala si velmi rychle (a velmi drsně) získat moji pozornost. Vzhledem k tomu, že podobná kniha v nabídce dosud jednoduše nebyla, jistě na ni čeká mnoho dalších čtenářů. Věřím, že všichni, kdo ocení obálku a po přečtení anotace si knížku zakoupí, budou s obsahem spokojeni.

Kristina Haidingerová

Nehodnotím, neb pocity byly silně subjektivní.

https://www.goldendog.cz/produkt/utrpeni-tela/

Monica J. O’Rourke: Suffer the Flesh

Žánr: extrémní horror, psychothriller, pornografie

Vydáno: 2021, Golden Dog

Obálka: Michal Březina

Vazba knihy: měkká / brožovaná

Počet stran: 192

ISBN: 978-80-88067-33-7Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.