banner
banner

Ursula K. Le Guinová: Čaroděj Zeměmoří. Poslouchejte zdarma!

Ursula K. Le Guinová: Čaroděj Zeměmoří. Poslouchejte zdarma!
27.05.2016
Ursula K. Le Guinová: Čaroděj Zeměmoří. Poslouchejte zdarma!

Románová předloha americké spisovatelky vznikla už v roce 1968. Od té doby byla dvakrát zfilmována. Český rozhlas Dvojka uvede v sobotu 28. května 2016 od 13:05 svou rozhlasovou adaptaci se strhujícím zvukovým designem.

Po odvysílání ji pak můžete ještě týden poslouchat zdarma na webu Hry a četba Dvojky.

 

Unikátní zvukové zpracování komplikovaného příběhu vás doslova vtáhne. Na rozdíl od filmu ale nechá naplno pracovat vaši fantazii. Hra naplno vynikne při poslechu ve sluchátkách. Zaposlouchejte se! V titulní roli Krahujce/Geda se představí Ondřej Rychlý, dále účinkují například Viktor Preiss jako Ogion nebo Josef Somr jako arcimág.

 

Krahujec, syn prostého kováře z ostrova Gont, přišel na svět obdařený mimořádným kouzelnickým nadáním. Jeho cesta k pravé moudrosti je ale plná překážek a nelehkých zkoušek.  Jako mladý student čarodějné školy z  pýchy a vzteku vypustí Krahujec do světa temný Stín, který ho pronásleduje a ohrožuje celé Zeměmoří.  Kdo je ve skutečnosti jeho tajemný nepřítel a jak se mu může postavit?

 

Rozhlasovou adaptaci Lenky Chválové připravil režisér Petr Vodička společně s hudebníkem a zvukovým designérem Ondřejem Gáškem.

 

Účinkují: Ondřej Rychlý, Viktor Preiss, Josef Somr, Marek Němec, Magdaléna Borová, Mikuláš Převrátil, Helena Dvořáková, Jiří Štrébl, Miloslav König, Jiří Vyorálek a další
Překlad:
Petr Kotrle
Dramatizace: Lenka Marková Chválová
Hudba: Ondřej Gášek
Dramaturgie: Klára Novotná
Režie: Petr Vodička
Natočeno v roce 2016. Premiéra

 

""

 Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce nejlepší filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránky JsmeUspesni.cz.

Děkujeme, že jste navštívili stránky scifi a fantasy e-magazínu Vanili.cz. Mějte fantastický den a přijďte zas!

 

 

Navštivte sekci SCI-FI QUEST pro ortodoxní scifaře!

Vychutnejte si speciální rozhovory se speciálními hosty Michala Březiny.

Vstoupit