UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Trpaslicon 2015 již v březnu!

Trpaslicon 2015 již v březnu!
29.01.2015

Od 13. března do 15. března 2015 se v prostorách ZŠ Květnového vítězství 1554, Praha 4 pořádá Trpaslicon, festival britského humoru, sci-fi a fantasy, který je určen pro všechny, kdo mají rádi britský humor.

Název akce je odvozen od britského komediálního sci-fi seriálu Červený trpaslík, jemuž je věnována jedna celá programová linie. Vzhledem k tomu, že se jedná již o třináctý ročník a zahájení je v pátek třináctého, rozhodli jsme se, že se proti případné nepřízni pojistíme virem štěstí, který aplikujeme na každého našeho návštěvníka. Proto je letošním tématem Trpasliconu díl seriálu Červeného trpaslíka Karanténa.

Program Trpasliconu je rozdělen do čtyř programových linií:

  1. Hlavní sál je určen našemu stěžejnímu britcomu Červený trpaslík a dalšímu hlavnímu či zajímavému programu jako je beseda s českými dabéry Červeného trpaslíka nebo beseda s překladatelem Zeměplochy Terryho Pratchetta Janem Kantůrkem.
  2. Linie Britcom plus se věnuje ostatním britským seriálům jako je Černá zmije s Rowanem Atkinsonem v hlavní roli (mr. Bean), Hale & Pace, Monty Pythoni nebo Sherlock.
  3. Linie Doctor Who má na programu pouze tento seriál, který je nejdéle vysílaným sci-fi seriálem všech dob (první díl byl vysílán v roce 1963), a jehož vysílání bylo ve Velké Británii obnoveno v roce 2005 a trvá doposud.
  4. Sci-fi a fantasy linie pak shromáždila přednášky a jiný program, který se nehodil do prvních tří linií, takže se zde můžete setkat s přednáškami o Zeměploše Terryho Pratchetta, o Agathě Christie nebo o putování po místech Nového Zélandu, kde se natáčel Pán prstenů.

Podrobnosti o této fanouškovské akci naleznete na webové stránce http://trpaslicon.cz/, kde se také můžete na akci předem přihlásit a využít tak zlevněné vstupné. Na těchto stránkách bude později k dispozici program i s anotacemi.Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.