banner
banner

Transplantace hlavy: scifi nebo realita?

Transplantace hlavy: scifi nebo realita?
12.04.2015
Transplantace hlavy: scifi nebo realita?

Italský chirurg Sergio Canavero chce realizovat transplantaci hlavy. Dobrovolník Valery Spiridonov souhlasí s tím, aby se stal prvním pokusným králíkem při rizikové operaci.

vv9v8v09fq:news_items

Transplantace hlavy si vyžádá 36 hodin, 150 lékařů a sester

Server Science Alert informoval 10.dubna 2015 v článku "První dobrovolník na transplantaci hlavy na světě by mohl zažít něco horšího než smrt" o možnosti první transplantaci hlavy člověka v historii.

 

Podle serveru NOVINKY.cz chce dobrovolník Valerij Spiridonov, aby jeho hlava byla transplantována na tělo dárce. K radikálnímu kroku se nerozhodl mladý Rus náhodou, trpí totiž vzácnou spinální svalovou atrofií, kvůli které se prakticky nemůže pohybovat a situace je rok od roku horší.

 

„Není to jen úžasná příležitost pro mě, ale také pro další generace. A to ať už bude výsledek operace jakýkoliv,“ prohlásil Spiridonov s tím, že samozřejmě počítá i s variantou, že by se operace nepodařila. „Samozřejmě mám strach,“ podotkl.

Transplantace hlavy ve scifi povídce Tradice z roku 2002

O transplantaci hlavy se můžete dočíst také v knížce Vostrá pohoda z roku 2009, která obsahuje 13 scifi povídek. Jedna z nich má název Tradice a píše se v ní o kuriozní výměně hlav. Jde o vítěznou povídku v literární soutěži "O stříbřitělesklý halmochron" z roku 2002.

Podpořte charitativní literární scifi projekt!

Sbírka scifi povídek Vostrá pohoda je nyní součástí charitativního literárního projektu. Autoři (Jan Vavřička a malíř Petr Šrédl) připravují volné pokračování s názvem Vostrá krása.

Krásou v knize chceme pomoci sdružení Krása v srdci

Chceme navázat na náš předchozí projekt: ilustrovanou scifi knížku Vostrá pohoda (přečtěte si recenzi od spisovatele Ivo Fencla) a společně s malíři z různých zemí vytvořit zábavnou ilustrovanou sbírku fantastických povídek Vostrá krása. Kniha bude oslavovat nekonečný svět fantazie, žánr science fiction, neuvěřitelné technologie z budoucnosti a také přirozenou ženskou krásu. Ženy jsou pro umělce múzami, inspirací a zdrojem nevyčerpatelných fantazijních představ.

 

Náš projekt chce magickou moc a přitažlivost žen zachytit a nabídnout ji čtenářům v nejlepší možné kvalitě a v co nejvíce přitažlivé podobě. Slibujeme, že i čtenářky si přijdou na své díky poutavým obrazům mužských hrdinů od talentovaných malířek. Držte nám palce a podporujte nás! Výtěžek z prodeje knihy půjde ve 100% výši sdružení Krása v srdci.

 

100 % z prodeje knížky věnujeme sdružení Krása v srdci

Jak můžete vznik nové knížky podpořit?

  • přispějte libovolnou částkou na:

    transparentní účet GE MONEY BANK 206914238/0600

    Vaše peníze budou použity na tisk knihy Vostrá krása. Po vytištění knihy Vostrá krása budou veškeré peníze z prodeje knížky společně se všemi penězi z transparentního účtu věnovány sdružení Krása v srdci.
  • kupte si knížku Vostrá pohoda. Vaše peníze budou použity na tisk knihy Vostrá krása. Po vytištění knihy Vostrá krása budou veškeré peníze z prodeje knížky společně se všemi zbývajícími penězi z transparentního účtu věnovány sdružení Krása v srdci.
  • napište o našem projektu Vostrá krása všem přátelům a známým. Zveřejněte odkaz na tuto stránku na sociálních sítích.
  • pozvěte nás na autorské čtení, vybraným účastníkům nakreslíme na místě originální karikaturu.
  • udělejte s námi rozhovor. Mediální podporu potřebujeme jako sůl, aby se do projektu zapojilo co nejvíce lidí a vybralo se co nejvíce peněz pro sdružení Krása v srdci.Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních či slavných osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku dobré zprávy.


Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!

Zveřejněte PR článek na online magazínu Vanili.cz!

Popkulturní magazín provozujeme již od roku 2006.

Mám zájem