UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Terry Pratchett (audiokniha) Čarodějky na cestách

Terry Pratchett (audiokniha) Čarodějky na cestách
15.01.2019

Stařenka Oggová a spol. podruhé

Druhá audiokniha věnující se zeměplošským čarodějkám k nám znovu přivádí přísnou Bábi Zlopočasnou, lidovou Stařenku Oggovou a lehce zmatenou a trošku naivní Magrátu Česnekovou. 

Zatímco Soudné sestry byly skvosntým odkazem na některé hry Williama Shakespeara, Čarodějky na cestách jsou svéráznou poklonou příběhům starým jako lidstvo samo - pohádkám.

Magráta Česneková zdědí sudičkovství a to se vším všudy včetně hůlky a poslání. Tím je zabránit Popelce ve svatbě s princem. Ale nic není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. A tak se novopečená sudička vypraví až do bažinami obklopeného města Genova. Ještěže ji na dlouhé a nebezpečné pouti provázejí její dvě zkušené kolegyně. A jak to celé dopadne? To zjistíte, pokud si přečtete nebo poslechnete Čarodějky na cestách v nepřekonatelném překladu mistra Jana Kantůrka.

Úskalí druhých dílů se nekonají.

Kdo slyšel Soudné sestry, které vydalo audio vydavatelství OneHotBook vloni, ví, co může od audioknižní podoby Čarodějek na cestách očekávat.

Pod režijním vedením Jitky Škápíkové  knihu načetla herečka Zuzana Slavíková. Její přednes se nese ve stejném nezaměnitelném duchu, jako Soudné sestry.

Stařenka Oggová je stále stejně rozverná a Bábi Zlopočasná je stále stejně krutopřísná. Ovšem oproti první knize došlo (alespoň podle mého názoru) k určitému posunu v narátorčině přednesu. Zmizela poslední špetka nervozity. Jakoby Zuzana Slavíková získala jistotu i v místech, kdy si minule nebyla jista tím, jak by daná postava měla znít. Nejen Pan Sobota a paní Gogolová zněli jako opravdová zombie a pravověrná Voodoo čarodějnice, ale i kocour Silver zní v jejím podání velice přesvědčivě. Rozhovory mezi čarodějkami mají snad ještě větší říz a dopisy Stařenky Oggové jsou (včetně pravopisných chyb) mistrovskou narátorskou prací. Jedinou vadou na kráse tak stále zůstává Smrť. Jen Smrť mi zněl jaksi málo Smrťovatě stejně jako u předchozí knihy. Já vím, že mluvit KAPITÁLKAMI je zatraceně těžké. Ale tohle by stálo za to ještě trošku DOPILOVAT. I přesto mě Zuzana Slavíková defintivině utvrdila v tom, že jí příběhy zeměplošských čarodějek přirostly nejen k hlasu, ale i srdci.

Také hudební doprovod se nese ve velmi podobném, mile potrhlém duchu jako u předchozí audioknihy. A stejně jako u audio verze Soudných sester a Stráží! Stráží! zdobí booklet ilustrace Joshe Kirbyho. Díky tomu i graficky ladí s předchozími dvěma kousky, které tým OneHotBok zatím vydal.

Nezbývá tedy než se těšit na další audio výpravu na placatý svět, který se veze na zádech čtyř slonů, stojících na krunýři obrovské želvy Velké A’Tuin.

Jan Procházka 95%

EAN: 8594169481852
Formát: 2x CD mp3
Délka nahrávky: 14 hodin 3 minuty

 

Překlad: Jan Kantůrek

 Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.