banner
banner

Terminátor: Temný osud v péči týmu Future Gate

Terminátor: Temný osud v péči týmu Future Gate
01.11.2019
Terminátor: Temný osud v péči týmu Future Gate

Reportáž Jana Procházky z předpremiéry Terminátora.

Hned u vchodu nás uvítala sličná hosteska s pamětními odznáčky s Terminátorem a za branou v mezipatře hrozivý T-800, s nímž si každý druhý z diváků udělal selfie. A po krátkém úvodu, o který se postaral Martin Vaňo, vypukla ta správná akční řežba.

Když změníte budoucnost, ale ta vás stejně dožene

Scénář je prostý. Sarah Connorová sice změnila budoucnost a odvrátila tak Den zúčtování. Nicméně budoucnost vás stejně dožene. Skynet padl a tak scénáristé vymysleli nového zlouna. No a dál už je to zase stejné jako jednička. Zlá mocnost vyšle do minulosti svého vojáka, aby zabil tu, která zachrání budoucnost. Vyšleme proto ochránce. Potud všechno při starém. Ale tady do hry vstoupí dvě divoké karty. Sarah Connorová a T-800.

Tři drsný holky a Arnie

V podstatě zase nejde o nic jiného, než o takřka neustávající akční jízdu, v níž na nějaké to vysvětlování či citečky zbývá místa jen minimum. Ale dobře se na to kouká a akce má spád. Pravda, noční bitka v letadle je dost nepřehledná a místy je to na plátně fakt dost velká digitální hra. Ale to vám dojde až po cestě z kina, protože v tom návalu akce si to neuvědomíte.

Dva důchodci drsnější než šmirglpapír

Je to tak. Film si pro sebe urvali zatraceně drsná Linda Hamilton a Arnold Schwarzenegger. Ovšem Mackanzie Davis v roli ochránkyně z budoucnosti těm dvěma (především v akčních scénách) solidně sekunduje. A vlastně ani Natalia Reyes není v roli novodobé spasitelky lidstva úplně marná.

Sečteno a podtrženo. Pokud se smíříte s tím, že v roce 2019 devadesátkový film prostě nenatočíte, užijete si Terminátora, který těm prvním dvěma nebude dělat ostudu. A Jestli Camerona přeci jen reebot Terminátora dohnal, je šance, že ho spolu s Timem Millerem na režisérské židličce nečeká až tak temný osud.

80%
Jan Procházka

PS: Jestliže jsou díky týmu Future Gate předpremiéry i lehce nadprůměrných filmů zážitkem, pak Star Wars: Vzestup Skywalkera / předpremiéra / Future Night 18. 12. 2019 bude jistě velkolepá.

 

 

 

 Reklama

Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku dobré zprávy.

Děkujeme, že jste navštívili stránky scifi a fantasy e-magazínu Vanili.cz. Mějte fantastický den a přijďte zas!

Zveřejněte PR článek na online magazínu Vanili.cz!

Popkulturní magazín provozujeme již od roku 2006.

Mám zájem