Techmania v roce 2015 překonala návštěvnický rekord

Techmania v roce 2015 překonala návštěvnický rekord
15.01.2016
Techmania v roce 2015 překonala návštěvnický rekord

Techmania Science Center v Plzni v loňském roce navštívilo více než dvě stě tisíc lidí. Zavítalo sem přesně 217 574 návštěvníků z Česka i zahraničí. To je o sedmnáct a čtvrt tisíce víc než v roce 2014. Téměř 55 tisíc z toho tvořily školy všech stupňů.

„Rok 2015 opět potvrdil trend, že rodiče stále více naplňují svoji odpovědnost za vzdělávání svých dětí prostřednictvím návštěvy science centra. Na druhou stranu se nepotvrdilo naše očekávání, že by v roce, kdy Plzeň byla hlavním městem evropské kultury, k nám přijelo více lidí ze sousedního Německa nebo vzdálenějších oblastí Čech. Návštěvníci jsou z více než 90 % z okruhu do 90 minut dojížďky,“ poznamenává ředitel Vlastimil Volák.

 

Nejvíce individuálních návštěvníků Techmanie bylo z Plzně a blízkého okolí. Následuje Praha a okres Plzeň – sever. Školy přijíždějí za poznáním nejvíce z Plzeňského a Karlovarského kraje či z Prahy, ale i z okresů Strakonice a České Budějovice. Zahraniční návštěvníky zaznamenaly statistiky kromě Evropy i z Japonska, Číny, Austrálie, Kanady, USA či Brazílie.Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních či slavných osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku JsmeUspesni.cz.


Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!