banner
banner

Steinův taneček s Rübezahlem aneb neklidný Advent na Stříbrné skále

Steinův taneček s Rübezahlem aneb neklidný Advent na Stříbrné skále
26.11.2019
Steinův taneček s Rübezahlem aneb neklidný Advent na Stříbrné skále

Nejnovější dobrodružství Kapitána Joachima Steina, tentokrát bez notáře Barbariče.

V šesté knize detektivních příběhů zasazených do dob protitureckých válek se věhlasný vyšetřovatel se svým věrným pobočníkem seržantem Jarošem vrací strávit vánoční svátky na Stříbrnou skálu nedaleko Trutnova v Podkrkonoší. Že nepůjde o svátky klidu a míru, je nasnadě.

Taková svinská záležitost.

Když se celý rok těšíte na prdelačku, jitrnice a jelita a někdo vám ukradne vykrmené prase těsně před zabijačkou, to by naštvalo i svatého Ondřeje, patrona řezníků. Takže se není co divit, když se lovec zločinců kapitán Stein vydá po stopě lumpů, kteří ho okradli o vepříka, jako ohař. To, že při tom zkříží cestu i obávanému vůdci trutnovského podsvětí, celou záležitost ještě více zkomplikuje. A když pak Steina požádá bohatá šlechtična Beatrix Zilvárová, aby našel jejího pohřešovaného synovce, mají Stein i Jaroš na veselé Vánoce zaděláno.

Ze začátku jednoduchý případ se začne velice rychle zamotávat a čtenář nestačí žasnout, jak autor dokázal všechny nitky zdánlivě nesouvisejících zločinů pěkně provázat. Při tom všem Červenák nezapomíná na akci i napětí a mistrně využívá strašidelnou atmosféru drsného podhůří Krkonoš. Zároveň (podobně jako v Krvi prvorozených) po svém a vtipně zpracovává místní legendu o strážci hor Rübezahlovi.

Příjemným bonusem pro fanoušky celé série je pak možnost poznat blíže rodinu Joachima Steina a poodhalit něco málo z tajemství seržanta Jaroše. Ačkoliv jsem měl vždy pocit, že tím nejvtipnějším z celé trojice je notář Barbarič, Les přízraků mi ukázal, že i Joachim Stein má smysl pro humor a je stejně lidský jako jeho protějšek.

A tak jediné, co mohu Juraji Červenákovi vytknout, je, že těch bezmála 270 stran uteklo jako splašený vepř a my budeme muset zase rok čekat na další dobrodružství lovce zločinců, tentokrát v Plzni.

Jan Procházka

Hodnocení: 91%

Série: Kapitán Stein a notár Barbarič 6.
Žánr: Literatura slovenská, Fantasy
Vydalo: 2019, Argo
Počet stran: 272
Jazyk vydání český
Překlad: Robert PilchKam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních či slavných osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku dobré zprávy.


Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!

Zveřejněte PR článek na online magazínu Vanili.cz!

Popkulturní magazín provozujeme již od roku 2006.

Mám zájem