banner
banner

Steinův taneček s Rübezahlem aneb neklidný Advent na Stříbrné skále

Steinův taneček s Rübezahlem aneb neklidný Advent na Stříbrné skále
26.11.2019
Steinův taneček s Rübezahlem aneb neklidný Advent na Stříbrné skále

Nejnovější dobrodružství Kapitána Joachima Steina, tentokrát bez notáře Barbariče.

V šesté knize detektivních příběhů zasazených do dob protitureckých válek se věhlasný vyšetřovatel se svým věrným pobočníkem seržantem Jarošem vrací strávit vánoční svátky na Stříbrnou skálu nedaleko Trutnova v Podkrkonoší. Že nepůjde o svátky klidu a míru, je nasnadě.

Taková svinská záležitost.

Když se celý rok těšíte na prdelačku, jitrnice a jelita a někdo vám ukradne vykrmené prase těsně před zabijačkou, to by naštvalo i svatého Ondřeje, patrona řezníků. Takže se není co divit, když se lovec zločinců kapitán Stein vydá po stopě lumpů, kteří ho okradli o vepříka, jako ohař. To, že při tom zkříží cestu i obávanému vůdci trutnovského podsvětí, celou záležitost ještě více zkomplikuje. A když pak Steina požádá bohatá šlechtična Beatrix Zilvárová, aby našel jejího pohřešovaného synovce, mají Stein i Jaroš na veselé Vánoce zaděláno.

Ze začátku jednoduchý případ se začne velice rychle zamotávat a čtenář nestačí žasnout, jak autor dokázal všechny nitky zdánlivě nesouvisejících zločinů pěkně provázat. Při tom všem Červenák nezapomíná na akci i napětí a mistrně využívá strašidelnou atmosféru drsného podhůří Krkonoš. Zároveň (podobně jako v Krvi prvorozených) po svém a vtipně zpracovává místní legendu o strážci hor Rübezahlovi.

Příjemným bonusem pro fanoušky celé série je pak možnost poznat blíže rodinu Joachima Steina a poodhalit něco málo z tajemství seržanta Jaroše. Ačkoliv jsem měl vždy pocit, že tím nejvtipnějším z celé trojice je notář Barbarič, Les přízraků mi ukázal, že i Joachim Stein má smysl pro humor a je stejně lidský jako jeho protějšek.

A tak jediné, co mohu Juraji Červenákovi vytknout, je, že těch bezmála 270 stran uteklo jako splašený vepř a my budeme muset zase rok čekat na další dobrodružství lovce zločinců, tentokrát v Plzni.

Jan Procházka

Hodnocení: 91%

Série: Kapitán Stein a notár Barbarič 6.
Žánr: Literatura slovenská, Fantasy
Vydalo: 2019, Argo
Počet stran: 272
Jazyk vydání český
Překlad: Robert PilchReklama

Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku dobré zprávy.

Děkujeme, že jste navštívili stránky scifi a fantasy e-magazínu Vanili.cz. Mějte fantastický den a přijďte zas!

Zveřejněte PR článek na online magazínu Vanili.cz!

Popkulturní magazín provozujeme již od roku 2006.

Mám zájem