banner
banner

Scifi festival Future Gate navštívilo v Praze, Brně a Ostravě 2 400 diváků

Scifi festival Future Gate navštívilo v Praze, Brně a Ostravě 2 400 diváků
28.04.2017
Scifi festival Future Gate navštívilo v Praze, Brně a Ostravě 2 400 diváků

Čtvrtý ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate přinesl fanouškům oblíbeného žánru skvělý filmový zážitek do třech českých měst.

Čtvrtý ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate nabídl 20 filmových projekcí, besedy s filmovými kritiky a teoretiky i odborné přednášky.

Mezi novými filmy viděli diváci komedii MOONWALKERS s Ronem Perlmanem, Rupertem Grintem a Robertem Sheehanem, dystopický snímek dle stejnojmenné knihy BÍLÝ KRÁL a animovaný film NOVA SEED od Nicka DiLimberta. Kromě výběru novinek byl festival doplněn legendárními snímky. Pro letošek dramaturgové festivalu vybrali světově známý film TERMINÁTOR, který souvisel s letošním tématem festivalu „Na hraně lidskosti“. Stejně tak japonský film AKIRA, který při svém uvedení v roce 1988 západnímu světu představil žánr anime. V neposlední řadě nesmrtelný příběh o přátelství za doprovodu hudby Johna Williamse, E.T. MIMOZEMŠŤAN. Celovečerní snímky doplnila kolekce krátkých filmů od iSHORTS.

Hostem festivalu byl Stanley Robotman Povoda, autor výstavy kapely robotů, kterou měli diváci i další návštěvníci festivalu možnost vidět v doprovodné instalaci. Součástí byla rovněž výstava obrazů Roboti v robotě od Jonáše Ledeckého, Martina Pospíšila, Matyáše Namaie a Jana Štěpánka. Vybrané filmy byly doplněny besedami vedenými filmovými kritiky a teoretiky. Kamil Fila, Radomír Kokeš a Marek Slovák prozradili divákům zajímavé informace a souvislosti o natáčení filmu Terminátor a jeho významu pro světovou kinematografii. Jiří Flígl, Anna Křivánková a Honza Horgoš se věnovali japonskému animé AKIRA. Doprovodný program v Praze doplnil noční futuristický bar a možnost vyzkoušet své smysly ve virtuální realitě. Součástí programu festivalu byli již tradičně fanoušci v kostýmech sci-fi hrdinů, kteří navštívili festival ve všech třech městech.

Partnerem festivalu je magazín Vanili.cz

Festival se těšil i velkému mediálnímu zájmu. Informace o akci či rozhovory s dramaturgy se objevily na stanicích Rádia 1, Wave, Hit Orion, Evropě 2, na stanicích Český rozhlas Regina a Ostrava, ale také v České televizi a na televizní stanici Relax.

Hlavními partnery festivalu byli: Živé firmy, MindMaze Prague, Mana, ESA BIC, JRC Gamecentrum, Prusa Research, Keen VR. Festival děkuje za podporu panu Radimu Matějovi.

Finančně festival podpořili: Brno město, Praha 7.

Důležité scifi odkazy

Tento článek pro vás připravil Honza Vavřička.

Pokud máte chuť na další články, klikněte na sekci Novinky anebo se mrkněte na rozverné rozhovory a odvážné erotické fotogalerie na stránce EroTotem. Fanouškům scifi a fantasy rozhodně doporučuji navšívit Scifi Quest Michala Březiny, kde najdete recenze a hustě vtipné rozhovory s celebritami.Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce nejlepší filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránky JsmeUspesni.cz.

Děkujeme, že jste navštívili stránky scifi a fantasy e-magazínu Vanili.cz. Mějte fantastický den a přijďte zas!

 

 

Navštivte sekci SCI-FI QUEST pro ortodoxní scifaře!

Vychutnejte si speciální rozhovory se speciálními hosty Michala Březiny.

Vstoupit