UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

S HESLEM „TAK SE STAREJ, MLADEJ“ MAJÍ SENIOŘI VSTUP DO MUZEA KARLA ZEMANA ZDARMA

S HESLEM „TAK SE STAREJ, MLADEJ“ MAJÍ SENIOŘI VSTUP DO MUZEA KARLA ZEMANA ZDARMA
02.08.2016

Stačí na pokladně muzea sdělit heslo „Tak se starej, mladej“ a senioři v doprovodu mohou do Muzea Karla Zemana zdarma. Pokračování úspěšné akce na celý srpen v režii Nadace Antonika Simony Krainové a Muzea Karla Zemana.

Jako první si akci vyzkoušela důchodkyně Naděžda Žáčková s vnučkou a pravnoučaty. Prožívá své stáří aktivně a radostně? „Pořád někam chodím, i po Praze se ráda procházím. I když tady žiju celý život, neustále nacházím místa, kde jsem ještě nebyla, to mě moc baví. Navštěvuji i klub důchodců na Praze 13, tam je to bezvadné. Pořád vymýšlejí nějaký program.“ vypráví v kulisách muzea paní Žáčková. „Muzeum Karla Zemana je skvělé navštívit s rodinou a vnoučaty, ale chodím za kulturou i sama. Víte, ono spousta lidí okolo mě je líných, tak navštěvuji různé akce i na vlastní pěst. Samozřejmě jsou staří lidé často nemocní, ale důležité je pořád něco dělat a zajímat se o život okolo.“ dodává s nadšením.

 

""

 

Opodál se usmívá její vnučka Kateřina Dočkalová, která potvrzuje její slova: „Babička je úžasná, pořád něco podniká, zajímá se, na nic si nestěžuje.“

 

Akce podporuje téma společně stráveného volného času mezi generacemi. „I stáří lze prožít aktivně a plnohodnotně ve společnosti svých blízkých. Chceme, aby staří a mladí lidé trávili více společného času, a tak hledáme místa, kde bychom jim setkání mohli umožnit.“ uvádí Simona Krainová, modelka a patronka nadace.

 

Muzeum Karla Zemana podle PR manažerky Denisy Leškové nabízí nejen interaktivní expozici, kde si lidé mohou na vlastní kůži vyzkoušet, jaké triky Karel Zeman ve svých filmech využíval. „Na měsíc srpen máme připravený bohatý program. Kromě příměstských táborů si mohou staří
i mladí vyzkoušet workshopy animace, kreativní výtvarné dílny nebo si užít atmosféru filmů Karla Zemana naplno a spojit návštěvu expozice s plavbou elektrolodí po Čertovce a okolí Karlova mostu, kterou realizujeme ve spolupráci s Pražskou paroplavební společností.“

 

Díky Muzeu Karla Zemana a Nadaci Antonika mají lidé nad 65 let v doprovodu platící dospělé osoby, dítěte nebo studenta celý srpen vstup do Muzea Karla Zemana zcela zdarma! Stačí na pokladně muzea říct heslo „Tak se starej, mladej“. Zavzpomínejte si na dětství a stárněte s radostí!

 

Hravé a interaktivní Muzeum Karla Zemana sídlí na Saském dvoře – Saská 3, 118 00 Praha 1. Více na www.muzeumkarlazemana.cz.Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.