UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Rytíři z Heliopole Dílo v červené, Dílo v rudé

Rytíři z Heliopole Dílo v červené, Dílo v rudé
14.07.2021

Jaký asi konec bude? Dozvíte se v druhé knize týmu Jodorowsky a Jérémy

Že jsou ženy komplikované bytosti, je jasné každému chlapovi, který s nimi měl kdy co do činění.  A pokud je to muž a žena v jednom těle, je to o dost komplikovanější. O tom se přesvědčí Rytíři z Heliopole, tajná alchymistická sekta, která se snaží vést lidstvo k světlým zítřkům i navzdory všem Napoleonům a Hitlerům. Dílo v červené je vlastně dokončením předchozí knihy. Dix – sept prošel proměnou a nyní se snaží zastavit Napoleona. Plán Rytířů z Heliopole zastavit a zničit Napoleona selhal.  Mohla za to především Dixova ženská část. Dix se totiž do Napoleona zamiloval. Nicméně Dílo v červené je jeho druhým pokusem splnit zadaný úkol. Nejdříve však musí prokázat, že je i přes své předchozí selhání hoden důvěry. Příběh nás zavede nejen do Paříže, ale především do Ruska a na ostrov Elba. Jadorowsky ve svém scénáři i nadále umě míchá historii s mysticismem a je to hodně zajímavý koktejl. Příběh odkrývá nejen jedno velké tajemství malého muže, ale především ukazuje, proč v Rusku prohrál. 

Dílo ve žluté naopak odkrývá další z tajemství alchymistické sekty z Heliopole a především mnohá tajemství jejího zakladatele a vůdce. Tady Jadorowsky pustil svou fantazii z otěží úplně, a tak se s ním i Dixem vydáme nejen do novověku, ale také mimo naši planetu. Příběh o lásce a rodině je stejně komplikovaný a plný zvratů jako Dílo v červené.

Výtvarná stránka je podobně dech beroucí jako u předchozí knihy. Jéremy se vyřádil jak v detailech, tak ve velkých celcích a znovu je to pastva pro oko. Ostatně formát 233 x 310 mm. je pro to jak dělaný. Bonusové materiály, či doprovodné texty, které by tuhle historicko-mysticko-fantastickou fresku doprovodily, bohužel zase chybí.

Hodnocení: Scénář 85% Kresba a provedení 90%

https://www.obchod.crew.cz/detail/komiks-642594-rytiri-z-heliopole-2-dilo-v-cervene-dilo-ve-zlute

Počet stran: 112
Formát: 233 × 310 mm
Vazba: vázaná
Tisk: barevný

Vydavatel:

Crew

Svět:

Rytíři z Heliopole

Pravidelná série/cyklus:

Rytíři z Heliopole

Žánry:

Akční a dobrodružnéHistorické

Scénář:

Alejandro Jodorowsky

Kresba:

Jérémy

Barvy:

Felideus

Překlad:

Richard Podaný

Redakce:

Andrea Nekvapilová

Lettering:

Jiří Hrbek

Rok a měsíc vydání: červen 2021  |  ISBN: 9788076790179  |  Vydání: první
IMAGE: IMAGE:Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.