banner
banner

Rozkošně strašidelná Koralina

Rozkošně strašidelná Koralina
29.06.2019
Rozkošně strašidelná Koralina

Gaimanův horůrek pro mládež, tentokrát v hravé audioknize z produkce Tympanum.

Kdo by neznal Neila Gaimana a jeho Koralinu Jonesovou. Díky knize, komiksu a animovanému filmu zná tuhle dívenku, která prošla čtrnáctými dveřmi, aby čelila své druhé matce s knoflíky místo očí, prakticky každý. Dobrodružný příběh plný rázovitých postav (například starý podivín trénující myší cirkus) je hravý a strašidelný zároveň. Gaiman sice v Koralině opakuje podobné postupy jako Caroll v Alence nebo Barker ve Zloději duší, ale to mladým čtenářům či posluchačům vadit nebude.

Záměrně píši posluchačům, protože po Amerických bozích a Nikdykde se i Koralina dočkala své audioknihy. Ta vyšla, stejně jako výše zmíněné tituly, u audio vydavatelství Tympanum.

Jak jsem už zmínil, Koralina je dost strašidelná a přitom zábavná a hravá. Toho si byla vědoma režisérka Zuzana Burianová, která vsadila vše na takřka dětsky znějící hlas mladé herečky Kristýny Maléřové Podzimkové na jedné straně a na strašidelné zvuky na straně druhé. Příběh zároveň pojala jako svého druhu muzikál, jehož svým způsobem magicky hravá a zároveň znepokojivá hudební složka z pera Iva Sedláčka perfektně doplňuje a odlehčuje strašidelnou atmosféru příběhu.

Narátorka se do vyprávění opřela s nadšením. A přestože zvlášť starší postavy dost přehrává, prakticky nikdy nepřekročí hranici trapnosti. Jen snad postavu otce pojala na můj vkus až příliš parodicky. Ale na druhou stranu děti, kterým je Koralina určena především, tuto (z mého pohledu) chybku spíš ocení.

Přesto myslím, že dětsky znějící hlas Podzimkové se ke knize hodí a postavu odvážné holčičky bojující se silami zla jsem jí věřil.

Zkrátka a dobře, Koralina se povedla. A pokud máte doma mládežníka ve věku 9 -12 let, jako dárek za vysvědčení ho tahle bezmála čtyřhodinová strašidelná jízda potěší.

Jan Procházka
Hodnocení: 80%

Autor: Neil Gaiman
Čte: Kristýna Podzimková Maléřová
Režie: Zuzana Burianová
Stopáž: 1 mp3 CD | 3 hod 43 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: duben 2019

https://www.tympanum.cz/cs/e-shop/522-koralina/Reklama

Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku dobré zprávy.

Děkujeme, že jste navštívili stránky scifi a fantasy e-magazínu Vanili.cz. Mějte fantastický den a přijďte zas!

Zveřejněte PR článek na online magazínu Vanili.cz!

Popkulturní magazín provozujeme již od roku 2006.

Mám zájem