banner
banner

Robert A. Heinlein - Měsíc je drsná milenka (audio kniha)

Robert A. Heinlein - Měsíc je drsná milenka (audio kniha)
02.07.2020
Robert A. Heinlein - Měsíc je drsná milenka (audio kniha)

Revoluce, Měsíc a umělá inteligence v produkci Walker a Volf.

Rok 2076. Luna – Měsíc je trestaneckou kolonií Země. Tedy trestaneckou kolonií ve stylu Nového Zélandu či Austrálie. Trestanci zde žijí, pracují a zakládají rodiny. Zároveň ovšem odvádějí Zemi daně v podobě zásilek obilí, a za to dostávají jen nezbytné prostředky pro přežití na skále. Není to žádná legrace přežít na Měsíci. Ale Luňáci jsou tvrdí hoši a děvčata, a tak ve spolupráci s místní umělou inteligencí rozpoutají revoluci.

Byť původní román vyšel v autorově mateřštině v roce 1966, má stále čtenářům a posluchačům co nabídnout. Příběh potomků někdejších vězňů bojujících s pozemskou byrokracií, spolu s příběhem hlavního Lunárního počítače Mycrofta, jenž si pomalu začíná uvědomovat sám sebe, chytnou za srdce nejen kované scifaře, ale také každou citlivou duši.

Toho si byli plně vědomi chlapci z audio vydavatelství Walker a Volf, když do role vypravěče obsadili zkušeného narátora Luboše Ondráčka. Ten se svým citem pro postavy pěkně ztvárnil nejen hlavního počítačového experta Manuela, ale také divokou a umanutou revolucionářku Wyoming či postaršího profesora Bernarda de la Paz. Ovšem největší majstrštyk se povedl Radku Volfovi. A to když pomocí různých pluginů při míchání a pomocí ekvalizace zvuků přes několik filtrů dokázal upravit Ondráčkův hlas, aby zněl nejen jako hlas umělé inteligence, ale aby bylo zároveň zachováno kompletní spektrum všech tónů, nálad a odstínů jeho hlasu. Myslím, že díky spolupráci kvalitního narátora a skvělé zvukové režie se u Walkera a Volfa tentokrát povedlo něco, co opravdu potěší ucho každého posluchače. A byť mají Luňáci na úspěch své revoluce šanci jedna ku deseti, šance audio knihy Měsíc je drsná milenka jsou o mnoho vyšší.

Hodnocení: 89%

Jan Procházka

  • Délka:17 hodin 2 minuty
  • Autor:Robert Anson Heinlein
  • Interpret:Luboš Ondráček
  • Kategorie:Fantasy a sci-fi
  • Vydavatel:Walker a Volf
  • Typ:Audiokniha

Formát:MP3 ke stažení

https://www.walkeravolf.cz/mesic-je-drsna-milenka/Reklama

Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku dobré zprávy.

Děkujeme, že jste navštívili stránky scifi a fantasy e-magazínu Vanili.cz. Mějte fantastický den a přijďte zas!

Zveřejněte PR článek na online magazínu Vanili.cz!

Popkulturní magazín provozujeme již od roku 2006.

Mám zájem