Rekvalifikační kurz účetnictví: Vstupte do nové životní etapy

Rekvalifikační kurz účetnictví: Vstupte do nové životní etapy
02.03.2021
Rekvalifikační kurz účetnictví: Vstupte do nové životní etapy

Ztratili jste práci a marně hledáte uplatnění ve svém dosavadním oboru? Pokud jsou v daném odvětví nepříliš dobré vyhlídky, možná nastal čas na zásadní rozhodnutí, kdy se budete snažit najít nové povolání. K dosažení tohoto cíle může přispět absolvování rekvalifikačního kurzu. Pokud máte rádi čísla, je pro vás vhodný třeba kurz účetnictví a daňové evidence.

Proč projít rekvalifikačním kurzem?

Rekvalifikační kurz trvá obvykle několik týdnů. Během nich zvládnete základy oboru, následně jste schopni ucházet se o novou pracovní pozici. Vylepšíte si tak své postavení na trhu práce a snížíte riziko, že se dlouhodobě ocitnete bez zaměstnání a potřebného přísunu finančních prostředků. Každý oficiální kurz je s certifikátem, díky němuž máte oprávnění ucházet se u firem o práci v daném oboru.

Příkladem vhodné lokality je pro kurz účetnictví a daňové evidence Brno. Zde se pravidelně pořádají odborné rekvalifikační kurzy, jež jsou určené pro širokou veřejnost. Do kurzu se může zapsat každý, včetně uchazečů o zaměstnání, kteří jsou vedeni na úřadu práce a marně shánějí zaměstnání ve svém dosavadním oboru.

Náplň kurzu

V rámci kurzu účetnictví, jehož absolventi obdrží oficiální osvědčení s certifikátem, se kromě jiných věcí naučíte, jak provádět účetní uzávěrky, osvojíte si veškeré záležitosti ohledně zápisů hospodářských operací, mezd a majetku. Díky tomu budete schopni zajistit si kvalitní pracovní pozici. Účetní jsou na trhu práce velmi žádanými osobami, takže se v tomto případě rozhodně nemusíte bát, že vám kurz účetnictví a daňové evidence bude k ničemu. Pakliže na kurz půjdete rovnou z úřadu práce, nemusíte za něj dokonce při splnění určitých podmínek vůbec platit. Rekvalifikační kurzy jinak stojí zhruba kolem 10 tisíc korun, takže jsou rozhodně finančně dostupné i pro ostatní zájemce.

Image by Shutterbug75 from PixabayKam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních či slavných osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku JsmeUspesni.cz.


Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!