banner
banner

Recenze Iron Sky: Coming Race (2019)

Recenze Iron Sky: Coming Race (2019)
06.06.2019
Recenze Iron Sky: Coming Race (2019)

Země je zničená nukleární bombou a její obyvatelé byli nuceni se ukrýt na Měsíci, ale i ten začíná vypovídat službu a rozpadá se. A proto se musí hlavní hrdinové vydat hledat Svatý grál, aby se zachránili. Jenže jim v cestě stojí ještěří rasa, která vypadá napůl jako lidi.

Future gate festival – Iron Sky: Coming Race (2019)

Recenze Iron Sky: Coming Race od Míši Volákové

Země je zničená nukleární bombou a její obyvatelé byli nuceni se ukrýt na Měsíci, ale i ten začíná vypovídat službu a rozpadá se. A proto se musí hlavní hrdinové vydat hledat Svatý grál, aby se zachránili. Jenže jim v cestě stojí ještěří rasa, která vypadá napůl jako lidi.

Když jsem na Iron Sky 2 šla, tak jsem nečekala nic, jen zábavu a film, který paroduje všechno možné na, co si člověk ze scifi vzpomene. O tom už svědčí Hitler jezdící na tyranosaurovi anebo naprosto dokonalá scéna připomínající Poslední večeři páně. Všechny gagy, všechny nelogičnosti jsou tady vyšroubovány k absolutní absurditě. Takže doporučuju vypnout mozek. Je to parodie.

Film jako takový ubíhá, nenudí a pořád se tam něco děje. Navíc propojit nacistické Německo s dinosaury je něco řekněme, ojedinělého. Navíc se mi líbilo, jak si film dělá legraci sám ze sebe. A o tom to je. Umět si dělat srandu z něčeho o čem vím, že by někteří mohli brát vážně.

Za mě osobně vede postava Obi, která je jakousi parodií na všechny vesmírné hrdinky. Má v sobě správnou dávku otravnosti, dokonalosti, ale neustálé touhy porušovat dané pořádky a jít proti davu. Prostě ženská, jak má být. Navíc, co si budeme povídat, tak se na ni dobře kouká.

Aby toho nebylo málo, tak před promítáním se divákům představili tvůrci filmu. Tedy Timo Viurensola a Tero Kaukomaa. Při jejich hláškách se smálo celé kino. Ostatně i během promítání filmu se sálem nesl smích. Po skončení filmu tvůrci s diváky poseděli a povídali si.

Celkově je Iron Sky: Coming Race vtipným a naprosto ideálním filmem na zpestření večera.
Hodnocení: 75 %
Míša VolákováKam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních či slavných osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku dobré zprávy.


Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!

Zveřejněte PR článek na online magazínu Vanili.cz!

Popkulturní magazín provozujeme již od roku 2006.

Mám zájem