banner
banner

Přijďte na přednášku MODELY BUDOUCNOSTI

Přijďte na přednášku MODELY BUDOUCNOSTI
14.04.2014
Přijďte na přednášku MODELY BUDOUCNOSTI

Žijeme dnes sci-fi těch, kteří už nežijí? Není dnešní realita vlastně utopickou představou našich předků? Jaký je vztah filmových a literárních fikcí k vědeckému a společenskému vývoji? Jaká je úloha přemýšlení o budoucnosti v našem aktuálním životě?

Těmto otázkám se hodláme věnovat na naší čtvrteční otevřené debatě v Centru současného umění DOX. Na dalším z večerů v rámci série Budoucnost propojování vědy a umění dostanou slovo ti, kteří jsou v otázkách budoucnosti na slovo vzatí – znalci a tvůrci science-fiction – šéfredaktor revue “XB 1” Martin Šust, prozaik František Novotný a překladatelka a filozofka Jitka Cardová.

 

Jejich rozprava však nebude ani úzce scifistická, ani školsky teoretická. Očekáváme razantní názory na úlohu utopického myšlení pro současnost a debatu, která nebude postrádat odvahu ke spekulaci a svobodu k vizionářství. Chcete-li být u toho, těšíme se na shledanou ve čtvrtek 17.4. v 17:00 v galerii DOX.

 

Vstupné: zdarma.

 

Debata proběhne v češtině. Detaily najdete na webu a FB CIANTu. Doporučujeme předchozí rezervaci na emailové adrese jan.gregar [at] ciant.cz, abyste měli své místo jisté.

 

Projekt je realizován za podpory programu Leonardo Da Vinci, Transfer of Innovation.

 Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce nejlepší filmy. Odvážné fotogalerie a košilaté rozhovory najdete v sekci EroTotem. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Hledáte zábavu na firemní after party? Vyzkoušejte stand up vystoupení tzv. na stojáka Košilatá one man show!

Děkujeme, že jste navštívili stránky scifi a fantasy e-magazínu Vanili.cz. Mějte fantastický den a přijďte zas!

Doporučujeme

IMAGE:

 

 

Navštivte sekci SCI-FI QUEST pro ortodoxní scifaře!

Vychutnejte si speciální rozhovory se speciálními hosty Michala Březiny.

Vstoupit