banner
banner

Vyšla Zlatá kniha komiksů 2 Vlastislava Tomana

Vyšla Zlatá kniha komiksů 2 Vlastislava Tomana
18.05.2017
Vyšla Zlatá kniha komiksů 2 Vlastislava Tomana

Zlatá kniha komiksů II byla za účasti autora Vlastislava Tomana odhalena a představena veřejnosti v úterý 16. května v přednáškovém sále Západočeského muzea v Plzni.

Vyšla nová kniha plzeňského rodáka Vlastislava Tomana

Plzeňský rodák Vlastislav Toman je autor komiksů, scifi povídek, beletrista a scénárista známý zejména ze stránek časopisu ABC, jehož byl po řadu let šéfredaktorem, i z dalších časopisů pro děti a mládež.

Novou knihu Vlastislava Tomana vydalo nakladatelství XYZ ze skupiny Albatrosmedia pod názvem Zlatá kniha komiksů II – Příběhy psané střelným prachem. Zajímavostí je, že kniha je spjata s expozicí historických palných zbraní Západočeského muzea v Plzni.

Zlatá kniha komiksů Vlastislava Tomana 2

Petronely, táborské píšťaly, hákovnice… Jak vypadaly první palné zbraně a jak se vlastně přišlo na to, že se prach dá využít ke střelbě? Vlastislava Tomana toto téma natolik inspirovalo, že o vzniku střelných zbraní napsal několik příběhů a v časopise ABC postupně vycházely komiksy, které vás zavedou do nejrůznějších dob a míst. V této knize najdete všechny povídky i komiksy pohromadě a budete se tak moct ponořit do příběhů, ve kterých není o dobrodružství nouze.

Knihu si můžete koupit zde: http://neoluxor.cz/beletrie/zlata-kniha-komiksu-vlastislava-tomana-2--252916/

Stránky autora: http://www.vlastislav-toman.cz/

Foto: J. Šmíd

Článek pro vás připravil Honza Vavřička.
Foto: archiv Jan Vavřička (c) Vanili.cz + Libor Sváček (c) Muzeum Karla Zemana

Pokud máte chuť na další články, klikněte na sekci Novinky anebo se mrkněte na rozverné rozhovory a odvážné fotogalerie v sekci EroTotem. Fanouškům scifi a fantasy rozhodně doporučuji navšívit Scifi Quest Michala Březiny, kde najdete recenze a hustě vtipné rozhovory s celebritami.Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce nejlepší filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránky JsmeUspesni.cz.

Děkujeme, že jste navštívili stránky scifi a fantasy e-magazínu Vanili.cz. Mějte fantastický den a přijďte zas!

 

 

Navštivte sekci SCI-FI QUEST pro ortodoxní scifaře!

Vychutnejte si speciální rozhovory se speciálními hosty Michala Březiny.

Vstoupit