banner
banner

Poprvé mimo Zemi

Poprvé mimo Zemi
06.04.2016
Poprvé mimo Zemi

Techmania připomene 55. výročí letu prvního člověka do kosmu.
V úterý 12. dubna uplyne 55 let od okamžiku, kdy se první pozemšťan úspěšně vzepřel zemské tíži a dostal se do kosmu.

Výročí letu Jurije Alexejeviče Gagarina připomene Techmania Science Center v Plzni třemi atraktivními přenáškami v novém 3D Cinema.

 

Jako první to bude dopoledne v 9:30 h přednáška Milana Halouska z České kosmické kanceláře. „Bude hovořit o událostech kolem Gagarinova kosmického letu. Jeho cesta vesmírem trvala ve středu 12. dubna 1961 pouhých 108 minut, ale změnila historii a navždy se zapsala do dějin lidstva. Milan Halousek prozradí, co tomuto historickému okamžiku předcházelo a co po něm následovalo a podívá se i na dodnes ne zcela neobjasněné okolnosti Gagarinovy tragické smrti v roce 1968,“ říká garant programu Lukáš Houška.

 

Odpoledne a večer pak Techmania zve na dva živé přenosy populární přednášky Jiřího Grygara Žeň objevů. V ní tento známý popularizátor kosmických témat už léta shrnuje světové i domácí objevy uplynulého roku. Streamované přednášky začínají v 17 a ve 20 hodin.

 

Kromě toho připravila Techmania pro své návštěvníky tento den i pracovní listy, které je provedou tématem kosmonautiky a letu prvního člověka do vesmíru a v 11 a 16 hodin tu lidé budou moci ochutnat i něco z jídla, které mají posádky v kosmu na jídelníčku. Malí návštěvníci jsou samozřejmě zváni i na dopolední projekce oblíbeného filmu Astronaut ve 3D Planetáriu.

Vstup na všechny přednášky je zdarma a je součástí vstupenek na prohlídku expozic. Místa je však nutno předem rezervovat.Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních či slavných osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku dobré zprávy.


Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!

Zveřejněte PR článek na online magazínu Vanili.cz!

Popkulturní magazín provozujeme již od roku 2006.

Mám zájem