Otevření rozšíření expozice a vernisáž výstavy Muzea Karla Zemana

Otevření rozšíření expozice a vernisáž výstavy Muzea Karla Zemana
16.04.2015

Srdečně Vás zveme ve středu, 22. dubna od 17 hodin na slavnostní otevření rozšíření expozice muzea a vernisáž výstavy Cesta filmu, které zahájí dcera Karla Zemana paní Ludmila Zemanová a expert na digitální restaurování James Mockoski.

Výstava navazuje na projekt digitálního restaurování Čistíme svět fantazie, který realizujeme společně s Nadací české bijáky a Českou televizí. Paní Zemanová a pan Mockovski budou v příštím týdnu (tj. od 20. dubna) pracovat na restaurování filmu Vynález zkázy. Současně bude spuštěna veřejná sbírka, jejíž výtěžek bude určen na restaurování všech tří Zemanových filmů, které budeme v rámci projektu Čistíme svět fantazie restaurovat. 

O veřejné sbírce i rozšíření expozice muzea a výstavě vás budeme prostřednictvím tiskových zpráv podrobně informovat.Kam dál?

Přečtěte si další články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty, celebrity a hledáte články o inspirativních či známých osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku JsmeUspesni.cz.