banner
banner

O budoucnosti lidstva se rozhodne za polárním kruhem

O budoucnosti lidstva se rozhodne za polárním kruhem
21.12.2017
O budoucnosti lidstva se rozhodne za polárním kruhem

Jiří Mazurek se sci-fi thrillerem Polární záře útočí na vaše čtečky

Nakladatelství Mystery Press nám v předvánočním shonu připravilo ultimátní ebook, kde představuje sci-fI thriller Jiřího Mazurka. Děj je umístěn na ostrov Nová země mezi Barentsovým a Karským mořem a také se podíváme na archaickou ruskou ponorku. Co víc si přát?

Jiří Mazurek podává informace se zručností zkušeného spisovatele a tak se k vašim očím dostane vyzrálý profesionální text plný chytře dávkovaného napětí a úžasné fantasie. Mazurek to do vás sype bez servítků a své vyprávění v třetí osobě umě prošpikovává myšlenkami hlavních hrdinů v ich formě. Nejen, že vás to pohodlně vtáhne do děje, ale zároveň se snadno vcítíte do myšlení zúčastněných postav. A že se jedná o svébytné a rozhodně zajímavé postavy, je každopádně nabíledni.

Polární záře se může směle měřit s topkou světové literatury jak v čistokrevném thrilleru, tak ve sci-fi. A o čem že příběh je? To si musíte zjistit sami, ale snad neprozradím příliš, když zmíním, že se vydáte s Čechem Petrem Brunerem za polární kruh na ostrov, kde Rusové nešetřili zkouškami atomových bomb a něco... NĚCO se tam stalo.

Mrkněte na ukázku pod článkem, napoví vám mnohem víc a vy si už štandopéde pořiďte ten Jiřího ebook, dobré počteníčko vás nemine. Za to vám ručím.
 
HODNOCENÍ: 9/10
Bodík ubírám jen proto, že nemám knihu na papíře, abych si ji mohl čestně vystavit do své knihovny.
 
INFO O KNIZE:
Autor: Jiří Mazurek
Obálka: Book Makers
Formát: e-kniha (epub, mobi, pdf)
Počet stran: 304
Cena: 199 Kč
Nakladatel: Mystery Press (www.mysterypress.cz)
ISBN: 978-80-7588-013-0 (epub), 978-80-7588-014-7 (mobi), 978-80-7588-015-4 (pdf)
 
UKÁZKA:
Major Gennadij Volkov vystartoval 13. července v 9:33 ráno ze základny v Murmaňsku na stroji Su-47 přezdívaném berkut, tedy orel skalní. Tento nadzvukový stíhací letoun generace 4,5 se poprvé představil světu v roce 1997 a hned vzbudil pozornost negativní geometrií křídel, která mu zaručovala vynikající obratnost při podzvukových rychlostech, supermoderní výzbrojí a prvky stealth technologií.
Zinovjev si však vybral zrovna tento letoun z jiného důvodu. Ačkoli byl Su-47 v mnoha ohledech unikátní, vyrobeny byly pouze dva kusy tohoto stroje. Nikdy proto nebyl zařazen do výzbroje ruské armády, a oficiálně šlo o letoun určený pro výcvik pilotů. Zinovjev uvažoval v tom smyslu, že pokud o stroj přijde, bude lepší přijít o výcvikový letoun než o letoun bojový.
Volkov nabral severovýchodní kurs, výšku 8600 metrů a mírně nadzvukovou rychlost Mach 1,2. Obloha, v této výšce už více černá než modrá, byla bez mráčku. Hluboko pod sebou viděl zelenou plochu poloostrova Kola zbrázděnou tisíci modrými oky ledovcových jezírek a stužkami řek, a stádo sobů putujících k severu. Pak pevnina skončila několika ostrůvky a dole se rozprostřelo třpytivě modré Barentsovo moře.
Volkov měl na stíhacích letounech nalétáno přes šest tisíc hodin. Při sedmnácti bojových misích v Sýrii a u Kurilských ostrovů svedl pět vzdušných soubojů a připsal si tři sestřely, za které si vysloužil povýšení na majora. Ve čtyřiatřiceti letech patřil k nejzkušenějším stíhačům ruského letectva. Přesto ho už od startu provázel nepříjemný pocit, kterého se nezbavil ani nahoře.
Dneska to bude jiné než obvykle…
Hodiny ukazovaly čas 9:42:17. Do okamžiku přiblížení s objektem zbývalo necelých pět minut. Volkov zřetelně cítil vlastní pot, který mu stékal pod kyslíkovou maskou kolem uší a na zátylku. Ani se nestačil rozloučit se svou malou dcerkou.
Dneska má Táňa narozeniny, a já jí slíbil, že půjdeme do ZOO.
Stiskl pevně joystick nahrazující tradiční knipl a provedl několik vodorovných vrutů. Stroj poslechl, jako by byl prodloužením jeho vlastní paže. Přetížení 3 G ho vmáčklo do pilotního křesla. Pak zpomalil, zvedl prudce předek letadla a udělal kulbit, legendární manévr, při němž stroj provede ve vzduchu kotrmelec. Podařilo se mu to bez nejmenších problémů. Svět za sklem kabiny se během zlomku vteřiny protočil o 360°.
A nesmyslné myšlenky byly rázem pryč.
 
- - -
Autorem recenzičky je Michal Březina
 
 
 
 Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních či slavných osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku dobré zprávy.


Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!

Zveřejněte PR článek na online magazínu Vanili.cz!

Popkulturní magazín provozujeme již od roku 2006.

Mám zájem