Nový festival Junktown rozpoutá konec světa nedaleko Prahy

Nový festival Junktown rozpoutá konec světa nedaleko Prahy
14.05.2015
Nový festival Junktown rozpoutá konec světa nedaleko Prahy

Tři dny koncertů, projekcí, larpů a workshopů v podzemí chátrající sovětské základny slibuje nový festival na české scéně.

JUNKTOWN vzniká společnými silami hudebních promotérů, organizátorů larpů a filmových i herních fanoušků s odvážným předsevzetím stát se prvním českým open air postapokalyptickým festivalem, tuzemskou obdobou kultovního Wasteland Weekendu, zapálenou poctou zvráceným světům Falloutu a Mad Maxe.

Civilizace je v troskách, pustinou korzují gangy kanibalských pankáčů a po zuby ozbrojených mutantů, těžko hledat místo ke spočinutí, kde byste mohli v klidu zdlábnout poslední konzervu psího žrádla. Jedna fáma ovšem tvrdí, že existuje místo, kde si za pár zátek pořádně orazíte, seženete zásoby a kdo ví, třeba i společnici nebo alespoň láhev nezávadné pálenky. Město JUNKTOWN poprvé otevře své brány všem zbloudilým duším z pouště o posledním červencovém víkendu.

V čase 24. - 26. červenec obsadí nadšenci postapo atmosféry rozsáhlou základnu nedaleko Prahy, ve které vznikne stanové město se stylovými bary, hudební kluby v podzemních bunkrech, kino sál, larpová zóna i posvátná půda pro uctívání jaderného hřibu.

Filmový program víkendu opráší to nejděsivější z éry studené války, spektakulární simulace světa, který zasáhla jaderná katastrofa. Pro mnohé nejdepresivnější subžánr, který staletá historie kinematografie pamatuje. Oddech po atmosferickém teroru nabídne jiná linie postapo filmů, přímočaré pouštní řežby a akčňáky, osmdesátkový trash, nařachaní svalovci bojující s radioaktivními mutanty a nelehkým posláním spasit ztroskotaný svět a všechny přeživší ženy v něm.

Páteční a sobotní večer v podzemních klubech nabídne rozdílný výklad toho, jak chápat pojem "postapokalyptická hudba". Kromě industriálního a noisového pekla, tělesných performancí a tanečních afterparties na jedné stage čekejte i staromilský rokenrolový mejdan postavený na populární vizi světa ukončeného v éře amerických 1950s. Sobotní "End of the world party" nabídne nostalgické hity ze zaprášeného jukeboxu, tučné burgery a vychrtlé otrokyně z Mojave.

Oprašte své pouštní vraky a zajeďte k nám na láhev Nukofoly s leguánem na špejli.


Pro více informací sledujte událost: www.facebook.com/events/809505492462292/Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních či slavných osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku JsmeUspesni.cz.


Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!