UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Nikdy se nepřestala usmívat – nové vydání dechberoucího thrilleru

Nikdy se nepřestala usmívat – nové vydání dechberoucího thrilleru
10.02.2021

Komorní poutavý příběh vražedkyně Alexandry psychiatra Roberta Jenkinse se dočkal nového vylepšeného vydání.

Když jsem se v recenzi na minulé vydání zmínila, že by si kniha rozhodně zasloužila dotisk či nové vydání, netušila jsem, že mě autor vezme za slovo téměř obratem. A dobře udělal. Netradiční drama o skrytých zákoutích lidské duše si totiž zaslouží nemalou čtenářovu pozornost.

Alexandra není žádná tuctová kriminálnice, a Robert není běžný soudní psychiatr a já jsem zkrátka těšila, až si znovu vychutnám brilantní rozhovory (ale nejen ty mezi Alexandrou a Robertem) až do onoho posledního, po které – pokud rovnou neukápne slza – se čtenář na dlouho zamyslí. Nikdy se nepřestala usmívat není první knihou, kterou jsem četla znovu docela rychle po sobě, ale přiznám se, že se to stává výjimečně. V případech, kdy se mi po hrdinech stýská, nebo chci jejich osudy prožívat znovu, což byl přesně případ knihy Nikdy se nepřestala usmívat. Rozhovory střídají „intermezza“, ve kterých vražedkyně bez okolků a do detailu popisuje hrůzné činy. Každý z nich je od začátku do konce pečlivě propracovaný, jako kdyby šlo samostatné povídky. Při tom perfektně zapadají a posouvají celý příběh dál. Čtenář tak (i napodruhé) hltá stránku za stránkou.

Co se od prvního vydání změnilo?

Co se týká samotného textu, jsou úpravy spíše kosmetické. Bylo odstraněno pár přebytečných slov, některá přibyla, některé věty se trochu změnily, nepatrně se změnila i anotace. Co ale zůstává, jsou hrdinové, kteří si vás omotají kolem prstu. Hrdinové, kteří se vyloupli přímo z autorova srdce a je to na nich setsakra znát. A také silné momenty, které ve čtenáři zůstanou, a jichž je v každé kapitole hned několik.

To, že je původní obálka možná o něco výstižnější a údernější (více evokuje šeď bezmoci a vězeňského prostředí) zase vynahrazuje pečlivě provedená nová sazba a vazba. Část původní ilustrace může čtenář zahlédnout na záložce, a obě varianty má na svědomí skvělý Jan Nikrýn.

Jestli vás tenhle netradiční thriller minul, nyní máte šanci si ho vychutnat naplno - a to rovnou i v podobě audioknihy. 

Kristina Haidingerová

Hodnocení: 99%

Žánr: Psychologický horror, thriller, psychothriller, mysteriózní

Vydal: Golden Dog, 2020

Počet stran: 232

Jazyk vydání: český

Autor obálky/ilustrací: Jan Nikrýn

Vazba knihy: brožovaná

ISBN: 978-80-88067-28-3

https://www.goldendog.cz/produkt/nikdy-se-neprestala-usmivat/

https://www.ctimi.cz/downloads/nikdy-se-neprestala-usmivat/Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.