banner
banner

Nevšední zážitky a hlavně fantastickou podívanou nabízí Film Legends Muzeum v Praze!

Nevšední zážitky a hlavně fantastickou podívanou nabízí Film Legends Muzeum v Praze!
29.07.2019
Nevšední zážitky a hlavně fantastickou podívanou nabízí Film Legends Muzeum v Praze!

Kterýkoli fanoušek filmu by toto místo při návštěvě Prahy nebo Poděbrad neměl minout!

Muzeum vzniklo v Praze v roce 2015 v Nových Vysočanech. Z technických a provozních důvodů se po pár měsících přestěhovalo do Poděbrad na náměstí. Do Prahy se FLM vrátilo, když byla před dvěma roky otevřena pražská expozice na Balabence.

Hned u vchodu pražského Film Legends Museum vás z vitríny přivítá model démona z kultovní fantasy Legenda Ridleyho Scotta a vždy dobře naladěný Joker Heatha Ledgera v životní velikosti. Ve dvou poschodích pak naleznete nepřeberné množství velkých modelů, replik, soch a sošek z filmů především žánrů sci-fi, horror, komiks a fantasy. Nemalé zastoupení mají také pohádky především z produkce Walta Disneye. Horror si vysloužil extra místnost, což mě, přiznám se, velmi mile překvapilo – můžete si smluvit dostaveníčko v komůrce s Freddy Kruegerem a anti hrdinové tipu Hellraiser, Chucky nebo Vetřelec tu konkurují Batmanovi, Deadpoolovi, či Avatarovi.

Na své si určitě přijde fanoušek Vetřelce (maketa v životní velikosti, bezpočet velikostí a mutací ze všech lepších i horších filmů) nebo Predátora (precizní masky v životní velikosti).

Našlo se tu i pár exemplářů mimo fantastické žánry – William Wallace ze Statečného srdce, Rambo nebo Marilyn Monroe… ale byli v menšině.

Některé modely se od svých předloh téměř nelišily, což u těch miniaturních nelze než obdivovat.

Exponáty jsou příjemně rozmístěné i tematicky zařazené, přes to si návštěvník musí dávat pozor, aby něco nepřehlédl. V horním patře běží také nepřetržitá videoprojekce, kde můžete vidět například geniálního tvůrce filmových masek a efektů Stana Winstona a jeho týmu při práci. Hodina bude pro někoho akorát, ale pro někoho málo. Dýchne na vás neopakovatelná atmosféra i klimatizace, takže se nebojte vyrazit během prázdnin. Rodiče a jejich menší ratolesti určitě potěší dětský koutek, sběratele zase množství suvenýrů (hrnky, placky, klíčenky) a miniatur k prodeji, které ale samozřejmě nejsou nijak levné. Postavičku fešáka Foxe Muldera jsem si s sebou sice neodnesla, krásný zážitek ale rozhodně ano.

Film Legends Muzeum naleznete na adrese Praha 9, Libeň, stanici metra Českomoravská. To původní poděbradské se nachází na adrese Jiřího náměstí 36.

Fotil Zdeněk Svoboda, Kristina Haidingerová a Jiří Pavlis

http://filmlegendsmuzeum.cz/Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce nejlepší filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránky JsmeUspesni.cz.

Děkujeme, že jste navštívili stránky scifi a fantasy e-magazínu Vanili.cz. Mějte fantastický den a přijďte zas!

 

 

Navštivte sekci SCI-FI QUEST pro ortodoxní scifaře!

Vychutnejte si speciální rozhovory se speciálními hosty Michala Březiny.

Vstoupit