UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Nesnáším Pohádkov – Svazek2: Kulma drát se veze na stejné vlně jako první díl, ale …

Nesnáším Pohádkov – Svazek2: Kulma drát se veze na stejné vlně jako první díl, ale …
26.10.2020

Noční můra Skottie Younga zářící pastelovými barvami pokračuje druhým svazkem.

Gerda, která trčí v těle malé holčičky, svrhla na konci minulého dílu královnu Pohádkova Mrakétu a usedla na trůn. Jenže jak záhy zjistí (a jak by jí potvrdil každý politik) vláda je především nuda. Žádné orgie, žádné plenění, ničení, válčení. Veškerá její agenda se sestává z vyřizování stížností a žádostí, ceremoniálů a podobných kravin. Když pak jednoho krásného dne omylem místo slavnostní pásky při otevírání mléčného grilu přestřihne pana starostu, je to poslední kapka. Královským palácem zazní nejděsivější slovo, které vůbec existuje - AUDIT!!!

No a jsme za první třetinou knihy. Gerda samozřejmě auditem neprojde, a je štandopéde sesazena. Odteď se zase může potulovat Pohádkovem a hledat cestu domů. S tím jí možná pomůže chlapeček v dračím kostýmu, Duncan. Anebo taky ne.

Scénář prvního dílu přinesl akční jízdu nepostrádající brutalitu a dějové zvraty. Dvojka se jí v tom rozhodně nemůže rovnat. První třetina knihy je opravdu jen o přešlapech, které zpovykaná Gerda v roli královny provádí. V sedmé kapitole se seznámíme s malým Duncanem, a to jen proto, aby propadl do Pohádkova a na chvilku s Gerdou spojil své síly. V podstatě slouží Gerdě jako nosič a ona ho záhy opouští. Takže jeho role v příběhu končí dřív, než pořádně začala.  Následuje kapitola, v níž se Gerda octne v Bojové věži. K té se ještě vrátím, protože je tím nejlepším, co druhý svazek nabízí. Po ultimátní sérii soubojů navazuje bez vší logiky kapitola devět, v ní zastihneme Gerdu při partii karet. A vzhledem k tomu, že pro zelenovlasou antihrdinku hra dopadne neslavně, musí se z prohrané partie vyplatit. Následuje návštěva kloboukového skladu a boj o Katastrofona. Teprve pak bude dluh z karet srovnán. V závěru knihy si Young ve vyprávění pomáhá takovými berličkami, jako jsou paralelní reality. A to už je takový chaos, že oči přecházejí a rozum zůstává zmražen v kostce jahodového želé.

Z předchozích řádků jasně vyplívá, že pokud byl první díl lineárním příběhem nepostrádajícím vnitřní logiku, v druhém se na to autor zvysoka vykašlal.

Takže kromě několika vtipných scének a hromady barev v paměti zůstane jen skvělá kapitola osm. Bojová věž, do níž se Gerda propadne (nebo spíš vsákne), je v podstatě arkádový herní automat. Takže se v něm zelenovlasá holčička utká s bijci, kteří jako by vypadli z osmdesátkových her. Celá kapitola se tím pádem nese v duchu komiksu Scott Pilgrim. A to včetně pixelové grafiky, za kterou nestojí Skotie Young, ale Jeffrery „Chamba“ Cruz. A tak ultimátní souboj s Klášnou Krásnou Princeznou zůstává vrcholem jinak celkem průměrného pokračování komiksu, který měl našlápnuto na pořádnou nekorektní komiksovou úleťárnu. Škoda.

Hodnocení: Grafika – 80%  Příběh - 60%

Jan Procházka

Nesnáším Pohádkov - Kulma drát

Autor: Skootie Young

Počet stran: 144
Formát: 168 × 258 mm
Vazba: brožovaná
Tisk: barevný

Vydavatel:

CREW

Svět:

Image

Pravidelná série/cyklus:

Nesnáším Pohádkov

Žánry:

Akční a dobrodružné , Fantasy a sci-fi

Scénář:

Skottie Young

Kresba:

Skottie Young , Jeffrey Cruz

Barvy:

Jean-Francois Beaulieu

Překlad:

Michael Talián

Redakce:

Andrea Nekvapilová

Lettering:

Jiří Hrbek

Rok a měsíc vydání: říjen 2020  |  ISBN: 9788074499173  |  Vydání: první

https://www.obchod.crew.cz/detail/komiks-603114-nesnasim-pohadkov-2-kulma-dratKam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.