banner
banner

Nesnáším Pohádkov – Svazek2: Kulma drát se veze na stejné vlně jako první díl, ale …

Nesnáším Pohádkov – Svazek2: Kulma drát se veze na stejné vlně jako první díl, ale …
26.10.2020
Nesnáším Pohádkov – Svazek2: Kulma drát se veze na stejné vlně jako první díl, ale …

Noční můra Skottie Younga zářící pastelovými barvami pokračuje druhým svazkem.

Gerda, která trčí v těle malé holčičky, svrhla na konci minulého dílu královnu Pohádkova Mrakétu a usedla na trůn. Jenže jak záhy zjistí (a jak by jí potvrdil každý politik) vláda je především nuda. Žádné orgie, žádné plenění, ničení, válčení. Veškerá její agenda se sestává z vyřizování stížností a žádostí, ceremoniálů a podobných kravin. Když pak jednoho krásného dne omylem místo slavnostní pásky při otevírání mléčného grilu přestřihne pana starostu, je to poslední kapka. Královským palácem zazní nejděsivější slovo, které vůbec existuje - AUDIT!!!

No a jsme za první třetinou knihy. Gerda samozřejmě auditem neprojde, a je štandopéde sesazena. Odteď se zase může potulovat Pohádkovem a hledat cestu domů. S tím jí možná pomůže chlapeček v dračím kostýmu, Duncan. Anebo taky ne.

Scénář prvního dílu přinesl akční jízdu nepostrádající brutalitu a dějové zvraty. Dvojka se jí v tom rozhodně nemůže rovnat. První třetina knihy je opravdu jen o přešlapech, které zpovykaná Gerda v roli královny provádí. V sedmé kapitole se seznámíme s malým Duncanem, a to jen proto, aby propadl do Pohádkova a na chvilku s Gerdou spojil své síly. V podstatě slouží Gerdě jako nosič a ona ho záhy opouští. Takže jeho role v příběhu končí dřív, než pořádně začala.  Následuje kapitola, v níž se Gerda octne v Bojové věži. K té se ještě vrátím, protože je tím nejlepším, co druhý svazek nabízí. Po ultimátní sérii soubojů navazuje bez vší logiky kapitola devět, v ní zastihneme Gerdu při partii karet. A vzhledem k tomu, že pro zelenovlasou antihrdinku hra dopadne neslavně, musí se z prohrané partie vyplatit. Následuje návštěva kloboukového skladu a boj o Katastrofona. Teprve pak bude dluh z karet srovnán. V závěru knihy si Young ve vyprávění pomáhá takovými berličkami, jako jsou paralelní reality. A to už je takový chaos, že oči přecházejí a rozum zůstává zmražen v kostce jahodového želé.

Z předchozích řádků jasně vyplívá, že pokud byl první díl lineárním příběhem nepostrádajícím vnitřní logiku, v druhém se na to autor zvysoka vykašlal.

Takže kromě několika vtipných scének a hromady barev v paměti zůstane jen skvělá kapitola osm. Bojová věž, do níž se Gerda propadne (nebo spíš vsákne), je v podstatě arkádový herní automat. Takže se v něm zelenovlasá holčička utká s bijci, kteří jako by vypadli z osmdesátkových her. Celá kapitola se tím pádem nese v duchu komiksu Scott Pilgrim. A to včetně pixelové grafiky, za kterou nestojí Skotie Young, ale Jeffrery „Chamba“ Cruz. A tak ultimátní souboj s Klášnou Krásnou Princeznou zůstává vrcholem jinak celkem průměrného pokračování komiksu, který měl našlápnuto na pořádnou nekorektní komiksovou úleťárnu. Škoda.

Hodnocení: Grafika – 80%  Příběh - 60%

Jan Procházka

Nesnáším Pohádkov - Kulma drát

Autor: Skootie Young

Počet stran: 144
Formát: 168 × 258 mm
Vazba: brožovaná
Tisk: barevný

Vydavatel:

CREW

Svět:

Image

Pravidelná série/cyklus:

Nesnáším Pohádkov

Žánry:

Akční a dobrodružné , Fantasy a sci-fi

Scénář:

Skottie Young

Kresba:

Skottie Young , Jeffrey Cruz

Barvy:

Jean-Francois Beaulieu

Překlad:

Michael Talián

Redakce:

Andrea Nekvapilová

Lettering:

Jiří Hrbek

Rok a měsíc vydání: říjen 2020  |  ISBN: 9788074499173  |  Vydání: první

https://www.obchod.crew.cz/detail/komiks-603114-nesnasim-pohadkov-2-kulma-dratKam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních či slavných osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku dobré zprávy.


Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!

Zveřejněte PR článek na online magazínu Vanili.cz!

Popkulturní magazín provozujeme již od roku 2006.

Mám zájem