UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Nejstarší český Zombie Walk znovu zaplní Prahu mrtvolami

Nejstarší český Zombie Walk znovu zaplní Prahu mrtvolami
02.05.2014

Ztrouchnivělý průvod stovek bledých tváří poprvé prošel centrem Prahy v roce 2008. Od té doby se řady mrtvol notně rozšířily, kvalita masek výrazně vzrostla a v několika městech republiky našel průvod další následovníky. 24. května 2014 příznivci nejstaršího českého Walku opět projdou hlavním městem za hladového bručení hesla "mozky!"

Dlouho utajované místo srazu již brzy odhalíme na www.zombiewalk.cz.

 

Význam slov Zombie Walk se dá definovat nejlépe jako "veřejné shromáždění lidí oblečených a nastylovaných jako oživlé mrtvoly - zombie". Tyto srazy většinou začínají na jednom místě (hřbitov, park), kde se účastníci sejdou a odtud pokračují pěšky přes centrum města a veřejná místa, aby byli pěkně vidět.

 

Pokročilou, velmi realistickou technikou Zombie Walku je i takzvané "požírání obětí", performance oblíbená zejména u japonských turistů s rychlými závěrkami. Spočívá v tom, že se část účastníků Zombie Walku nenamaskuje jako chodící mrtvola, ale oblékne se do civilních šatů. Tato "volavka" (řádně označená poznávacím znamením) se pak vydá směrem k trase Zombie Walku, kde na něj zombie "zaútočí", potrhají jí oblečení, pomalují obličej zeleným makeupem a postříkají ji umělou krví. Čerstvá zombie se pak připojí k davu a pokračuje spolu s ostatními hledat další oběti. Zájemci o tento neopakovatelný zážitek se mohou hlásit organizátorovi akce redakce@sanctuary.cz.

Zombie afterparty letos poprvé zdarma!

Sedm let největšího českého Walku si žádá několik příjemných obměn, v čele s novou neprošlapanou trasou a především otevřením klubové afterparty v Rock Café všem zombiím i fanouškům hororů bez vstupného. První patro ztrouchnivělého večírku bude vůbec poprvé v historii pražského pochodu otevřené všem návštěvníkům ZDARMA. Proběhne zde již tradiční předání cen za divácky nejoblíbenější a nelidsky nejodpudivější zombii, k tomu bude v mlhou zahaleném foyer vyhrávat hřbitovní soundtrack neživých DJs a v přilehlém divadelním sále se můžete těšit na nabídku oprášeného filmového zombie trashe.

 

Každému, kdo se odváží sestoupit hlouběji do nitra letošní party a připlatí si za exkluzivně hrůzostrašný zážitek, zahrají mistři záhrobního surfu Messer Chups. Jejich vystoupením provede svůdná krasavice Zombierella, kytarový superhumanoid Oleg Gitaracula s ďábelsky rychlými riffy i napomádovaný bicák Boris Israel "Bisfer". Odvrácená strana galaxie nezná větších znalců hororového kumštu. Více než stylovým doprovodem bude o sobotním večeru pražské trio rokenrolových floutků s dámou v čele, The Maggie’s Marshmallows. Více informací pro vás budeme postupně uvolňovat na www.zombiewalk.cz.

Připojte se k nám na!

Zombie Walk FB event: www.facebook.com/events/572215926210873/

Afterparty FB event: www.facebook.com/events/558868577562717/

 

 Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.