banner
banner

Něco málo o včelách, královnách a elfech

Něco málo o včelách, královnách a elfech
17.11.2020
Něco málo o včelách, královnách a elfech

Dámy a pánové Terryho Pratchetta a Zuzana Slavíková v nové audioknize z audio vydavatelství OneHotBook

Naposled jsme se s Bábi Zlopočasnou a Stařenkou Oggovou setkali při jejich výpravě do Genovy. Teď už jsou sice zpátky v Horách beraní hlavy, ale klidu a zaslouženého odpočinku si moc neužijí. V království Lancre se totiž chystá svatba Magráty Česnekové s místním králem. To samo už by dalo zabrat nejedné dobré sudičce. Ale jako by toho nebylo málo, v obilí se objevují kruhy, mladé čarodějky se snaží ze sedla vyhodit ty staré a na královský trůn chce usednout elfí královna. Na pořádnou porci zábavy tak máme díky mistru Pratchettovi zaděláno.

A kdo zná divadelní hru Sen noci Svatojánské, ten si tuhle povedenou taškařici užije ještě o elfí ucho víc. Zvláště, když místo po knize sáhne po její audio verzi. Ta jako předchozí dvě z řady Čarodějky vznikla ve studiu audio vydavatelství OneHotBook v režii Jitky Škápíkové.  Role všech hrdinů i antihrdinů v knize se s nadšením a vervou již potřetí zhostila herečka Zuzana Slavíková. Ta tentokrát Stařence Oggové dovolila i zpívat a bylo to věru dobré rozhodnutí. Protože právě zpěv téhle svérázné čarodějky patří k nejlepším částem audioknihy. Že Slavíková s přehledem (světe div se, po dvou předchozích audioknihách by byla ostuda, kdyby ne) zvládá všechny tři čarodějky je jasné. Ovšem na královský dvůr přibyli i mágové, knihovník a opilí vesničané a s těmi se narátorka popasovala tak skvěle, že snese srovnání s nepřekonatelným Janem Zadražilem. O to větší škoda je těch několika přeřeknutí, které může posluchač zaslechnout. Hudební složka je tradičně pestrá a hravá, takže hezky doplňuje tento rozverný příběh

„Jestli jsme se nelíbili,

pomyslete si na chvíli,

že jste tady jenom spali

a my všichni se vám zdáli,

příběh náš byl přelud jen,

tahle hra zas pouhý sen.

Prosím vás však, jestli snad

chcete nás teď vypískat,

nepískejte, nehartuste

a ještě to s námi zkuste,

máme chyby, ale víme,

že je příště napravíme.

Věřte mi, vždyť nelže Puk,

však to sfouknem, takhle: fuk!

Děkujem a přijďte zas –

a teď potlesk, prosím vás.“

Myslím, že odpovědí na závěrečnou Pukovu řeč ze slavné Shakespearovy hry může být jediné: Tleskáme ve stoje a těšíme se na Maškarádu.

 

Hodnocení: Příběh 85%, Provedení: 90%

Jan Procházka

 

http://www.onehotbook.cz/audioknihy/damy-panove/

 

Terry Pratchett: Dámy a pánové

Překlad: Jan Kantůrek

Režie: Jitka Škápíková

Datum vydání: 23. září 2020

Katalogové č.: AK290
EAN: 8594169482903
Formát: 2x CD mp3
Délka nahrávky: 14 hodin 15 minutKam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních či slavných osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku dobré zprávy.


Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!

Zveřejněte PR článek na online magazínu Vanili.cz!

Popkulturní magazín provozujeme již od roku 2006.

Mám zájem