banner
banner

Marvel podle Gaimana – Nick Fury a spol. v Alžbětinské době? To stojí za přečtení!

Marvel podle Gaimana – Nick Fury a spol. v Alžbětinské době? To stojí za přečtení!
16.03.2020
Marvel podle Gaimana – Nick Fury a spol. v Alžbětinské době? To stojí za přečtení!

Píše se rok 1602. Blíží se konec vlády královny Alžběty, Anglii sužují podivné bouře a zemí se šíří zkazky o mocných, nelidských bytostech. Podivně známí hrdinové a lotři, včetně Nicka Furyho, Spider-Mana, X-Menů a Dr. Dooma, se po celé Evropě zaplétají do sítě intrik a zrady. Do pohybu se dávají události, které by mohly znamenat konec světa.

Vyprávění o hrdinech tak, jak je neznáte. Když jsem otevírala komiks 1602, jenž je zasazený do alžbětinské doby, tak jsem měla jen malé tušení, co mě čeká. Gaiman dokázal nemožné, a opět mě přesvědčil, že je mistrem ve svém oboru. Dokázal zasadit komiksové hrdiny do staré dobré Anglie, a to tak, že mu věříte každé slovo. A kdo, že je ve vedení?

Jak již bylo řečeno výše, tak se ocitáme na dvoře královny Alžběty I. Po jejím boku ji věrně stojí sir Nicholas Fury a doktor Stephen Strange. Fury se překvapivě věnuje špiónování a Stephen Strange je dvorním čarodějem, jenž se snaží najít příčinu podivné bouře stahující se nad Anglií. Aby se čtenář nenudil, tak tu mají nepřítele v podobě hrabětě Otto von Dooma, kterému se povede úspěšný atentát na Bětku a na její místo nastoupí Jakub I. Co přinese změna panovníka naším hrdinům.

Historické pozadí a komiksové postavy se spojily v jeden uvěřitelný celek. Ten navíc doplňují nádherné ilustrace, které má na svědomí Andyho Kubrta jež komiksu dokázal vdechnout život v podobě tvarů a barev. Ožívají tak před vámi známí hrdinové, kteří bojují nejenom o svoje přežití, ale především o přežití celého světa.

Právě 1602 je důkazem, že lze spojit komiks s historií a vytvořit z toho velmi zajímavé dílo, které původně mělo 8 sešitů a nakladatelství Crew z toho udělalo krásnou pevnou vazbu v komiksové podobě, jež je doplněná krásnými a velmi pestrými ilustracemi. Ba, co víc setkáme se zde s Nicolasem Furym, Dr. Strangem, Spider-Manem a mnoha dalšími, kteří nám opět dokážou, že nic není takové, jak se zdá.

Autorkou recenze je Michaela Voláková

Hodnocení: 95%

Žánr: komiks

Vydal: nakladatelství Crew

Rok vydání: 2019

Počet stran: 248  

ISBN: 978-80-7449-689-9Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních či slavných osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku dobré zprávy.


Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!

Zveřejněte PR článek na online magazínu Vanili.cz!

Popkulturní magazín provozujeme již od roku 2006.

Mám zájem