banner
banner

Listopad ve znamení Horroru

Listopad ve znamení Horroru
25.11.2019
Listopad ve znamení Horroru

HorrorCon byl letos zase o kousek větší. Kromě knih, filmů a koncertu nabídl nově také DJ, Fireshow, BDSM představení či tombolu...

Kdo měl v sobotu 16. 11. 2019 čas, jistě neprohloupil, když dorazil na akci HorrorCon do pražského Cross Clubu. Jednalo se o festival pro příznivce horroru ve všech jeho podobách a formách umění a vznikl proto, aby se oblast horroru více přiblížila lidem. Dává široké veřejnosti možnost poznat výborné umělce i začínající autory. Já osobně jsem si tuto akci nenechala ujít. Díky tomu jsem mohla plně vychutnat krásnou atmosféru temného zákoutí kulturní zábavy, den plný přednášek, vystoupení a možností zajímavých seznámení. Co víc si přát.

Poutavý program si pro nás připravili nejen autoři českého hororu, ale i osobnosti s tímto tématem spjatí. Poslechnout jsem si tak mohla Petra Bočka, Pavla Renčína, Honzu Vojtíška, Jenny Nowak, Kristinu Haidingerovou, Lucii Matouškovou, Mirceu Dana Dutu a Marka E.Pochu. Společně jsme pokřtili již třetí antologii hororových povídek Dokud nás smrt nerozdělí, vyhlásili výsledky literární soutěže O krvavý brk a mohli se zaposlouchat a zasnít při autorském čtení. Vítězem letošního ročníku literární soutěže se stal Ondřej Kocáb s povídkou Manžel opět dorazil v pořádku z práce.

S příchodem tmy jsem se nechala strhnout démonickou fireshow dua Firelight. Koncert Arch of Hell zase byl ukazkou dokonalého propojení tvrdých tónů s jemnou melodií kláves, kde celkový obraz "krásky a zvířete" dokreslil jemný ženský vokál s mužským growlingem a screamem. A rozhodně ani vizuální stránka nezaostávala, a tak jsem potkávala mezi návštěvníky bledé upíry, tlející nemrtvé a všelijaké jiné bestie. Nemohla jsem si nechat ujít ani módní přehlídku návrhářky Lady Leviathan – modely i modelky byly kouzelné. V pozdějších hodinách se ke slovu dostal i pikantnější program: bondage show o vymítání démona v podání Asraela a jeho modelky, které doprovázel svojí recitací Sandro Dragoj v kněžském rouchu, byla fascinující.

Děkuji za možnost být toho všeho součástí. Děkuji všem, kteří se podíleli na pořádání této akce a já tak mohla prožít plno zážitků, na které budu dlouho vzpomínat.

Kira BulatReklama

Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku dobré zprávy.

Děkujeme, že jste navštívili stránky scifi a fantasy e-magazínu Vanili.cz. Mějte fantastický den a přijďte zas!

Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!

Zveřejněte PR článek na online magazínu Vanili.cz!

Popkulturní magazín provozujeme již od roku 2006.

Mám zájem