UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Když Smrť dostane výpověď – veselá kniha o smutných věcech

Když Smrť dostane výpověď – veselá kniha o smutných věcech
15.04.2020

Mrtví neumírají a živí se začínají bát přelidnění. A nejstarší mág Rumpál Žička má problém. Navíc se na venkově objevil takový vyhublý chlapík, který se ohání kosou jako ďábel...

Kolik životní síly je najednou přebytečné, když se náhle ztratí smrt? A co dělá smrt nebo Smrť, když má volno?

Další z knih série Úžasná Zeměplocha vznikla pod křídly audio vydavatelství OneHotBook. Režie se i v tomto případě ujal Hynek Pekárek. Takže jediné, co se změnilo oproti všem předchozím audioknihám, které OneHotBook doposud vydalo, je jméno narátora. Tím je herec Divadla v Dlouhé a skladatel Ježčí písně k představení Soudné sestry Jan Vondráček. Herec, který účinkoval v představení Maškáráda čili Fantom opery, a proto byl jako interpret další knihy Terryho Pratchetta jasnou volbou. Vyrovná se Janu Zadražilovi nebo Zuzaně Slavíkové?

Inu. Vondráček se snaží laťku nastavenou předchozími narátory udržet. A v případě Rumpála Žičky a vlastně všech mágů se mu to daří více než dobře. Problém je však s postavami, které zná posluchač z podání páně Zadražila. O dýchavičný hlas seržanta Tračníka či zombie chraplák Reginalda Půlbotky se narátor ani nepokusil, což je především u druhé postavy velká škoda, neboť předseda spolku za práva mrtvých má v Sekáčovi dost prostoru. Ženské postavy mu však nedělají problém a slečna Zahořalá je v jeho podání naprosto uvěřitelná. Ovšem Smrť Vondráčkovi vyloženě sedne a jeho hlas zvládl ve srovnání s dosavadními narátory stoprocentně nejlépe. A to je v případě Sekáče nejdůležitější.

Příběh o smrtelně vážných věcech a o tom, jak vznikají supermarkety, možná nepatří k tomu nejlepšímu, co Terry Pratchett napsal, nicméně jeho audio verze určitě stojí za pozornost.

Hodnocení: 80 ostrých kos ze sta.

Jan Procházka

Katalogové č.: AK299
EAN: 8594169482996
Formát: 1x CD mp3
Délka nahrávky: 11 hodin 59 minut

Překlad: Jan Kantůrek

http://www.onehotbook.cz/audioknihy/sekac/

 Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.