UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Když jednáte Proti přírodě, může vás to stát krk!

Když jednáte Proti přírodě, může vás to stát krk!
02.06.2021

Se zvířátky o sexu a rasových zákonech v novém komiksu z pera Mirky Andolfové

Neapolskou ilustrátorku Mirku Andolfovou u nás známe především díky sérii Miss Marvel, ale v jejím portfoliu se vyskytují i kousky pro dospělé čtenáře, třeba Vampirella. Nakladatelství CREW nám tedy nyní přináší její zbrusu nový příběh, v němž nefigurují ani maskované superhrdinky řešící trable se svou identitou, ani sexy upírky. Proti přírodě, sice na první pohled vypadá jako komiks pro mládež, ale klame tělem – je vším jiným než knížkou pro dvanáctileté puberťačky. A to navzdory tomu, že v něm vystupují antropomorfní zvířátka a hlavní hrdinka si řeší „holčičí problémy s klukama.“

Tak trochu Orwell

Příběhy, v nichž vystupují zástupy antropomorfních zvířat (tedy zvířata chovající se a vypadající jako lidé) máme v komiksech více než dost. Namátkou skvělý detektivní Blacksad, Bondovský Jack Wolfkgang či steampunkový Grandville. Ale tohle je dost jiný příběh.

Leslie je obyčejná holka potýkající se s problémy jaké tak dívky kolem dvacítky mívají. Vtíravý a úlisný šéf podniku, v němž dělá servírku, drahý nájem a kluci. Tedy jeden kluk. Chlapík, jenž se jí zjevuje v erotických snech, které končí propocenou, zmuchlanou dekou a oslintaným polštářem. Kdyby Leslie nebyla holka, ale kluk, musela by nejspíš řešit mokré fleky na prostěradle. I když možná ne, protože – řeší prasečí kluci poluci? Tak a je to venku. Leslie je kulaťoučká, růžovoučká (pro někoho sexy) prasečí slečna, která žije ve společnosti, jež nejen že neuznává, ale přísně potírá mezidruhový sex. No a chlapík, o kterém se jí v noci zdají erotické sny plné smyslného živočišného sexu, není žádné prase ale – velký, silný, bílý a vášnivý vlk. Že má Leslie problém je jasné po pár panelech, protože výčitky svědomí jsou svině. A pak je tu ten zatracený rasový zákon zakazující mezidruhový sex. Jo milá zlatá, když ti někdo celý život hustí do hlavy, že to běloška nemůže dělat s černochem (pardon, kočka se psem, kozel s krávou, mýval…doplňte si sami) budou výčitky svědomí po takovém erotickém snu horší než oplzlý šéf s hromadou složenek k zaplacení dohromady. Naštěstí tu máme Velkého bratra, který podobné problémy řeší s elegancí rozjařené bachyně. Tím Orwelovským Velkým bratrem je ovšem v Lesliině světě Úřad reprodukčního programu. Ten pomocí systému vyhledává jedince stejného druhu. Těm pak podle přísně určených kritérií nejenže vybere nejvíce kompatibilního partnera, ale navíc sežene limuzínu a zařídí první rande v luxusní restauraci. A pak už zbývá jen dovolená u moře, chata, auto a sociální jistoty. To vše s požehnáním vlády a pod jejím dozorem.

Cítíte to napětí, vidíte ten potenciál pro ultimátní příběh z totalitní společnosti? A to ještě zdaleka nevíte všechno. Protože nic není tak růžové, jak by se podle rozkošného hrdinčina rypáčku mohlo zdát a každý systém má své odpůrce. A když se mezi těmito dvěma mlýnskými kameny ocitne Leslie a její přátelé, je na pořádné drama zaděláno. A to si vezměte, že Probuzení je vlastně jen začátek příběhu.

Čuňačinky v obrazech.

Zatím co obálka z pera Adolfové odkazuje na temnější stránku příběhu, lehce lascivní alternativní obálka Mila Manary zase vysílá žhavé erotické signály. Obojího je v knize více než dost a kreslířka se s tím popasovala více než dobře. Hrdinové působí velice lidsky, přesto si zachovávají charakteristické zvířecí rysy. Snové sekvence a vzpomínkám věnované panely působí melancholicky a překvapivě i dost temně. Zkrátka, i když jde o příběh ze zvířecí říše, nepůsobí kresba ani dětsky, ani parodicky. Takže mohu říci, že výtvarná stránka nejen lahodí oku, ale především skvěle pasuje k tématu příběhu. Pár stránek z autorčina skicáře a několik alternativních obálek jsou spíš příjemným bonusem než záležitostí pro fajnšmekry.

Kam se pohnou nebohá zvířátka?

Ve finále nám Andolfová přináší začátek zajímavého a v rámci komiksů s antropomorfními zvířaty v hlavní roli ojedinělého erotického thrilleru. No a podle závěrečného twistu můžeme očekávat, že pokračování bude pěkně temné. Podle mého skromného mínění se máme nejspíš na co těšit.

Scénář opatrných 80% Výtvarná stránka nadšených 85%

Jan Procházka

Počet stran: 112
Formát: 168 × 258 mm
Vazba: brožovaná s chlopněmi
Tisk: barevný

Vydavatel:

Crew

Svět:

Proti přírodě

Pravidelná série/cyklus:

Proti přírodě 

Žánr:

Erotické

Scénář:

Mirka Andolfová

Kresba:

Mirka Andolfová

Autor obálky:

Milo Manara

Barvy:

Gianluca PapiMirka Andolfová

Překlad:

Denisa Streublová

Redakce:

Patrik LinhartPetr Stejskal

Lettering:

Karel Petřík

Rok a měsíc vydání: květen 2021  |  ISBN: 9788074499425  |  Vydání: první
IMAGE: IMAGE: IMAGE: IMAGE:Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.