UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Kam kráčí Nohy z jílu?

Kam kráčí Nohy z jílu?
09.01.2020

Třetí audiokniha z cyklu Hlídka a s ní Jan Zadražil

Akh-Morkpork se s prvopodzimem halí do mlhy a to je něco pro zločince všeho druhu. Tentokrát siru Elániovi a jeho Hlídce zamotají hlavy brutální vraždy starých mužů. Navíc se někomu povedlo málem zabít patricije. Kdo stojí za skorovraždou lorda Vetinaria a co mají společného mrtví staříci a jíl, který se na místě vražd našel v množství více než malém? Elániovi z toho jde hlava kolem, a to ani nemluvíme o nových přírustcích do týmu hlídky. Takový Pleskot Řiťka by mohla vyprávět…

Třetí pokračování Hlídky nám samozřejmě přináší Hynek Pekárek, Jan Zadražil a OneHotBook. Kdo slyšel předchozí dvě audioknihy, ví, co může od příběhu, jehož inspirací možná byla návštěva Terryho Pratchetta v Praze, čekat.


Navážka zvedl otlučenou židli.
"Tohle mu bude muset stačit," řekl. "Jestli se mu to nebude líbit, tak jí vždycky ještě můžu ulomit opěradlo."
"Cože?" nechápal Řiťka.
"Starej Kobliha mi řekl, abych mu donesl vzorek stolice."

Jan Zadražil opět rozjíždí svou one man show, v níž zní dýchavičný seržant Tračník jako těžce supící lokomotiva s poloprázdným tendrem, Samuel Elánius jako drssný Harry křížený s Brucem Villisem a trollové jako naši rómští spoluobčané. Je to hravé a vtipné. A přibyly nové postavy a s nimi další hlasové kreace. Takový Elániův mluvící organizér či Pleskot Řiťka nebo šéf cechu heraldiků dávají Zadražilovi další prostor k vtipným hlasovým kreacím. Snad jen trošku zamrzí, že golemové zní jako roboti. Ale to už je prostě úskalí audioknih, že se interpret někdy nestrefí do představ posluchače. Hudební doprovod je, jak už jsme u Pratchetta zvyklí, příjemně potrhlý, ale oproti předchozímu dílu méně epický. Ovšem to vůbec nevadí.

Nohy z jílu svou kvalitou šlapou svým starším sestrám na paty a to je jen dobře.

Hodnocení: 88%

Jan Procházka

Katalogové č.: AK313
EAN: 8594169483139
Formát: 2CD mp3
Délka nahrávky: 14 hodin 7 minut

Překlad: Jan Kantůrek

datum vydání: 9. prosince 2019Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.