Interstellar je největší výprava za poznáním a záchranou lidstva

Interstellar je největší výprava za poznáním a záchranou lidstva
05.01.2015

Nolan naservíroval vizuální i vypravěčskou libůstku, která je mistrně doplněna i perfektní hudbu Hanze Zimmera.

O tom, jak se planeta Země blíže pomalými ale jistými kroky ke svému konci, byl natočen už nejeden snímek. Interstellar nám ale nabízí velmi reálnou podobu toho, co by mohlo skutečně nastat, když Země přestává dávat zdroje obživy a technika přestává být pro lidstvo tématem k přežití.

 

Na pozadí křehkého vztahu otce a jeho dětí se odehrává největší výprava za poznáním a záchranou lidstva jakou kdy filmové plátno mohlo divákovi nabídnout.

 

Pokud se budete snažit film třeba jen trochu přirovnat k nějakému podobnému, vězte že se vám to nemůže podařit. Interstellar se nedá nijak zaškatulkovat pro jeden typický žánr. Odehrává se v něm jak drama, tak dobrodružství, ale nechybí ani rafinované prvky humoru od robotických společníků.

 

Zkrátka nejlepší filmové zakončení roku 2014, jaké si mohl divák přát.

 

Recenzi exkluzivně pro Vanili.cz napsal: Tomáš T.

Chodíte na scifi filmy do kina? Pošlete nám svou recenzi!

Staňte se recenzentem scifi filmů nebo redaktorem scifi portálu VANILI.cz. Přidejte se k nám!Kam dál?

Přečtěte si další články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty, celebrity a hledáte články o inspirativních či známých osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku JsmeUspesni.cz.