UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Hanina Veselá, Cyklus ze světa Magnólie

Hanina Veselá, Cyklus ze světa Magnólie
09.11.2015

Nakladatelství Mytago vydává dlouho očekávaný román spisovatelky Haniny Veselé, Drak bere vše - opulentní dílo, využívající kulis českého herního světa Asterion, s ambicemi oslovit nejen hráče dračího doupěte a pařany RPGéček, ale i milovníky kvalitní fantasy.

V této dark fantasy přátelství jde ruku v ruce se zradou, láska znamená slabost a pomsta má lahodnou chuť. Temný příběh je obsazen množstvím charismatických postav, z nichž většina se jeho konce nedožije.

Asterion je zvláštní svět. Je to svět splněných snů i nočních můr. Vychází od roku 1999, na jeho tvorbě se vystřídalo zhruba 40 tvůrců, a obsáhl třináct herních příruček, popisujících nejrůznější prostředí a témata. Najdeme tu různá klimatická pásma, státy připomínající pozdně středověkou Evropu i Dálný východ, husté neprostupné lesy, nehostinné pouště, starobylé rozvaliny i hlubinné podmořské říše.

 

Hlavní protagonistkou příběhu je atraktivní zrzka, telepatka Magnólie se sexappealem a vražedným instinktem kobry královské. S tou se čtenáři mohli setkat v románu Magnólie a démon, který vydalo vroce 2012 nakladatelství Mytago.

Stránky nakladatelství Mytago: www.mytago.cz

Magnólie je studentkou psioniky, nevyniká ve fyzickém boji, ale nechybí jí vynalézavost. Zbrojní průkaz na její přednosti: naditý výstřih, ostrý jazyk, pestrá sprostá slovní zásoba. Volný čas tráví po výčepech, v rauši a občas fušuje do zakázané nekromancie. Tato její poslední záliba ji přivede do zajímavého špionážního dobrodružství, kde se to nejrůznějšími podobami nemrtvých bude jen hemžit.

 

„Na Magnólii a démonu příjemně překvapí tvůrčí zaujetí a stylistická dovednost, které dodávají ději výraznou spádnost a napětí. Do akčního vyprávění plynule zapadnou neokázalé, ale osvěžující erotické tóny, expresivní hovorový jazyk postav, početné drsné výrazy zejména v Magnině komunikaci. Inteligentní humor a nadhled spisovatelky vyčleňuje román zběžné produkce subžánru meče a magie.“ Spisovatelka Františka Vrbenská

 

Po Magnólii a Démonovi následuje kapesní vydání - jednohubka Slza pro dračího pána.

„Slza pro dračího pána je především sympatická dobrodružka plná akčních scén, která se čte sama a nikde nedrhne. Samotná postava Magnólie je na tolik zajímavou a propracovanou postavou, že se stává parádním tahounem příběhu a čtenáře neomrzí. Veselá jde až na dřeň, takřka nulové popisy, žádné slovo tu není navíc. Nehrozí tedy rozvleklá a nudná kaše. Ba naopak. Příběh ke kolibřímu formátu perfektně pasuje. Děj sviští a čtenář vpohodě otáčí stránku za stránkou. Navíc se zápletka pokouší o trochu hlubší podtext, což je taky hodně sympatické.” Martin Stručovský, spisovatel a šéfredaktor deníku Sarden

 

DRAK BERE VŠE, ANOTACE

Magnólie – telepatka, pro niž špinavá tajemství druhých nejsou žádné tabu. Plní delikátní úkoly pro různé pánya hojnými doušky užívá pozemských radostí.

Arcimág Zvin – její někdejší mentor a hlava všech telepatů. Málokdo ví, že kdysi nosil jiné jméno. Svou masku nesundal tak dlouho, že se pro něj život samotný stal jen hrou.

Oba již dlouho kráčí vlastní cestou, aniž by tušili, že osud je svede dohromady a navzdory vzájemným antipatiím donutí ke spolupráci. Zvinova partie je rozehrána v Thurgu, městě bílých zdí, dekadentních mágů a zdroje nesmírné moci, a vkladem nebude nic menšího než život.

„Láska je jediný řetěz, který skutečně váže.“

Hajmón, Kirbegův kat

„Ty jsi nechtěla stát se hračkou netvora?“

Zvin ke své žačce

„Zvin, ten zatracenej parchant! Přísahám, že ho zabiju!“

Magnólie o svém mentorovi

„Když se čaroděj bojí stínů, přichází jeho poslední hodina.“

Orist Zelený

Datum vydání: 1.12. 2015

Info o knize:? Autor: Hanina Veselá

Obálka: Roman Kýbus

Ilustrace: Kristina Haidingerová

Formát: brož, 160x2110 mm

Počet stran: 552

Cena: 299 Kč

Nakladatel: Mytago (www.mytago.cz)

ISBN: 978-80-87761-17-5

Knihu lze se slevou zakoupit v předprodeji zde:

http://www.fantasyobchod.cz/drak-bere-vseKam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.