Finálové klání Expedice Vesmír

Finálové klání Expedice Vesmír
30.10.2014
Finálové klání Expedice Vesmír

Třicet dětí z celé republiky se sjede v pátek 31. října do Techmania Science Center v Plzni, aby tu z nich odborná porota vybrala pět kosmonautů, kteří se zúčastní simulovaného letu ke kometě v rámci Expedice Vesmír.

FINÁLOVÉ KLÁNÍ TEPRVE ODSTARTUJE

Třicet dětí z celé republiky se sjede v pátek 31. října do Techmania Science Center v Plzni, aby tu z nich odborná porota vybrala pět kosmonautů, kteří se zúčastní simulovaného letu ke kometě v rámci Expedice Vesmír. Tu pořádají společně časopis Vesmír a Techmania Science Center v Plzni a záštitu nad ní převzal ministr školství Marcel Chládek.

 

Simulovaný let ke kometě Čurjumov – Gerasimenko je odvozen od skutečné události, která se právě teď odehrává vysoko nad našimi hlavami a o které byl natočen krátký film Ambice. K této kometě přiletěla evropská sonda Rosetta a v nejbližších dnech vyšle modul Philae, aby na kometě přistál a nabral vzorky. Philae se tak stane prvním výtvorem lidských rukou, jenž se ocitne na povrchu komety.

 

Další informace o Expedici Vesmír najdete na expedice.vesmir.cz.Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních či slavných osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku JsmeUspesni.cz.


Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!