banner
banner

Festival fantazie - největší festival popkultury v ČR

Festival fantazie - největší festival popkultury v ČR
24.06.2016
Festival fantazie - největší festival popkultury v ČR

Slyšeli jste o americkém ComicConu? Podobný festival je na dosah ruky i u nás. Se světově unikátním programem pro příznivce nejen sci-fi, fantasy a hororu v hrách, kostýmech, filmech, seriálech, anime, comicsech, knihách.

Festival fantazie 2016 uvítá zahraniční herce:

  • Ian Beattie                 (Hra o trůny…)
  • Colin Ferguson           (Heureka, Upíří deníky, Haven…)
  • Christopher Judge      (Stargate SG-1…)
  • Ty Olsson                   (100, Supernatural, Shattered, Battlestar Galactica, Continuum…)

Herce je možné si poslechnout (s překladem) na zábavných besedách, lze se s nimi vyfotit nebo získat jejich podpis.

 

""

 

Velké herny (přes 30 konzolí, 50 počítačů a 70 stolů pro stolní hry) nabídnou všechny typy her - od videoher přes taneční, deskové, karetní, hry miniatur, až po hry na hrdiny. Volné hraní, výuka her, představení novinek, turnaje o hodnotné ceny i přednášky, soutěže a besedy o hrách.

 

Fantastický program 21. Festivalu fantazie zahrnuje 25 programových linií, věnujících se nejen sci-fi, fantasy a hororu – zejména oblíbeným seriálům a filmům jako Stargate, Star Trek, Star Wars, Doctor Who, Červený Trpaslík, Pán prstenů+Hobit, Hra o trůny, Harry Potter, Supernatural… Celkem přinese cca 1400 pořadů!

 

Výběr cca 50 nejlepších SF&F filmů a hororů můžete vidět v kině Festivalu fantazie. Včetně premiéry filmů Legenda o Tarzanovi, Očista: Volební rok. A včetně projekce další legendy – české sci-fi Ikarie XB-1.

Ve speciálním programu lze najít kostýmovou soutěž FF Cosplay, divadelní představení, Půlnoční taneční a diskotéky, různé párty, Večer fantazie s vyhlášením cen Aeronautilus a mnoho dalšího.

Festival nabízí mládeži i dospělým fanouškům, rodinám s dětmi kromě programu i poslední možnosti ubytování, levné občerstvení, parkování zdarma, šatnu a další služby.

Kde a kdy? Chotěboř, 30.6.-10.7.2016

Další informace www.festivalfantazie.cz

 

O Festivalu fantazie

Základy Festivalu fantazie vznikly v roce 1996. Postupným rozšiřováním a profesionalizací z něj vyrostl jeden z velkých festivalů fantastiky a her v Evropě a největší festival popkultury v ČR. Zábava je určena všem věkovým skupinám od 8 let. Festival fantazie pořádá spolek (občanské sdružení) SFK Avalon, pořadatel několika FFestivalů ročně.

V uplynulých letech navštěvovalo Festival fantazie okolo 3300 návštěvníků, obdobný počet očekáváme i letos.Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních či slavných osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku dobré zprávy.


Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!

Zveřejněte PR článek na online magazínu Vanili.cz!

Popkulturní magazín provozujeme již od roku 2006.

Mám zájem