banner
banner

Fénixcon: 5. - 7. 12. v Brně na tradičním místě v hotelu Slovan

Fénixcon: 5. - 7. 12. v Brně na tradičním místě v hotelu Slovan
20.11.2014
Fénixcon: 5. - 7. 12. v Brně na tradičním místě v hotelu Slovan

Přečtěte si program linie Workshopu v salonku President!

PROGRAM SF&F WORKSHOPU

MOTTO: Restartovat, nebo instalovat znovu?

 

Salonek President

Pátek

19:00

Smrt a (nejen) dívka

Helena Šebestová

Pár poznámek o tom, jak vnímáme - a nechceme vnímat - smrt, jak nás provází a jak ji vidíme my a jak jiné civilizace. Zda se s ní dokážeme smířit a zda nikoli a čeho se vlastně nejvíc bojíme.

20:30

Krkavčí citadela - příběh jako setkání mnoha druhů vyprávění

Kristýna "Darien" Obrdlíková

Autoři larpu a knihy vydané na jeho motivy přijdou povyprávět o tom, jak vznikaly příběhy, které došly i literárního zpracování. Odhalí některé postupy, které použili při výstavbě zápletek a děje, a nabídnou ukázky. Budeme si povídat o tom, jak vznikají příběhy a jak žijí, jak s nimi lze pracovat a co se autorům osvědčilo. Není to o literární hodnotě konkrétních textů, které díky projektu vznikly, jako o hodnotě inspirace – o tom, že hra dokázala lidi nadchnout tak, že své příběhy chtěli zachytit v textu..

22:00

Porada ČS Fandomu
a organizační schůzka lokálních koordinátorů CKČ

Lucia "Lulu" Bocková, Petr Pagi Holan a Jiřina "Aquila" Vorlová

Porada českých a slovenských SF klubů pod vedením předsedů obou částí Fandomu bude mít na programu kandidatury na Parcon v příštích letech, návrh nominací na ceny ESFS a předání materiálů CKČ lokálním koordinátorům a porotcům. Vítáni jsou všichni, kteří mají o dění ve Fandomu nebo hodnocení CKČ zájem..

 

Sobota

10:00

Restart genyjálních autorů

Jiřina "Aquila" Vorlová

Veselé čtení z perel a perliček nashromážděných z činnosti redaktora, nakladatele, porotce i lektora S&F Workshopu, doprovázené v případě zájmu radami, co opravdu nedělat, nechcete-li odradit potenciálního nakladatele či vydavatele hned na začátku..

11:30

Restart po anglicku, nový začátek po česku

Michael Bronec, Jan Kantůrek, Petr Kotrle, Pavel Weigel a další

Dobrý překlad je základem úspěchu knihy zahraničního autora u nás a dobrý překladatel pokladem pro nakladatele. Panel s překladateli o nových verzích vlastních překladů i děl, která už přeložil někdo jiný, o opravách v reedicích i o tom, co by dnes přeložili jinak než před lety..

13:00

Je těžší restartovat Windows, nebo začít psát knihu?

Vilma Kadlečková, Leonard Medek, Julie Nováková, František Novotný, Františka Vrbenská a další

Napsat dobrou knihu není jen tak, ať si o tom myslí, kdo chce, co chce. Že to není tak jednoduché jako zmáčknutí tlačítka Reset na počítači, potvrdí každý, komu už nějaká kniha vyšla. Panel se známými spisovateli o druhých vydáních, nových verzích a předělávkách textů, o tom, jaké to je, pustit se do nových děl po delší odmlce, i o tom, co by napsali jinak, kdyby mohli knihu začít znovu.

14:30

Restart knihy neboli Nové vydání

Michael Bronec, Egon Čierny, Helena Šebestová, Vlado Ríša a další

Čtenáři jsou cháska náročná a nevděčná, která zkritizuje kdeco. Když je kniha nebo časopis na pultě, už se na nich nedá nic předělat. Je šance na druhý pokus? Panel s nakladateli a vydavateli o dotiscích a reedicích, jestli v dnešní době ještě nějaké vycházejí, jakou s nimi mají práci a co by změnili, kdyby mohli nějakou knihu vydat znovu.

16:00

Akademie zítra

Zdeněk Rampas

Pořad, moderovaný tajemníkem Akademie, je určený hlavně Akademikům z řad návštěvníků Fénixconu, měl by jim umožnit navzájem se seznámit a společně probrat přípravu blížícího se jubilejního 20. předávání Cen Akademie SFFH. Vítání samozřejmě budou i fanoušci zajímající se o Akademii a ještě více ti, kteří by chtěli pro Akademii pracovat..

17:30

Literární workshop naživo

Jiřina Aquila Vorlová, Jan Macháček & spol.

Tradiční setkání začínajících autorů a lektorů Workshopu, na němž si účastníci vzájemně kritizují svá díla za vydatného přispění lektorů a snaží se získané poznatky uplatnit ve svých dalších povídkách, aby jim při příštím workshopu bylo vytýkáno méně chyb. Akce je přístupná široké veřejnosti – tedy všem návštěvníkům conu. Kdo jste si přinesl nějaké vlastní dílo k hodnocení, odneste jej co nejdříve do desek v salonku President. Zde si zájemci mohou příspěvky přečíst.

19:30

Valná hromada SAF

Pavel Weigel

Valná hromada Syndikátu autorů fantastiky, kterou povede Pavel Weigel, bude projednávat změnu stanov podle nového občanského zákona a další aktuality. Otevřeno i pro nečleny SAF

20:30

Konec programuKam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních či slavných osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku dobré zprávy.


Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!

Zveřejněte PR článek na online magazínu Vanili.cz!

Popkulturní magazín provozujeme již od roku 2006.

Mám zájem