Cyklus Sci-fi prázdniny v Techmanii se podívá na Dunu

Cyklus Sci-fi prázdniny v Techmanii se podívá na Dunu
11.08.2016

Duna je nejznámějším Herbertovým románem a kultovním dílem světové sci-fi, ověnčené cenami Nebula a Hugo a zfilmované Davidem Lynchem a Johnem Harrisonem. I tentokrát průvodce pořadem srovná vybrané scény a momenty z knihy s vědeckou realitou a v závěru promítne ukázku z filmu.

Další díl z cyklu zábavných přednášek zaměřených na pravdu a mýty ve slavných dílech sci-fi se tentokrát podívá na ikonu sci-fi literatury šedesátých let, Dunu Franka Herberta.

Přednáška s projekcí začíná v Techmania Science Center v Plzni v sobotu 13.8. v 17:30.

„Podíváme se na zoubek myšlenkám a technologiím, které Herbert do svého nejslavnějšího díla uschoval. V Duně jde originální cestou hluboko propracovaného světa, kde se v daleké budoucnosti lidstva řeší nástup nového proroka a hlavně kdo bude vládnout celé galaxii. V díle je méně vědy a mnohem více lidskosti, intrik, politiky a náboženství,“ říká autor přednášky Lukáš Houška ze 3D Planetária.

 

Kromě Sci-fi prázdnin zve Techmanie o víkendu v planetáriu na 3D filmy Polaris a Pijeme vodu z komet? a 2D snímek Zabydlená Země, ve 3D Cinema pak promítá Titány doby ledové. V laboratořích fyziky a chemie jsou pak připraveny programy zaměřené na téma výživy. V dílnách si návštěvníci mohou vyrobit vodní mlýnek. V případě příznivého počasí se v Techmanii uskuteční také denní astronomická pozorování.Kam dál?

Přečtěte si další články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty, celebrity a hledáte články o inspirativních či známých osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku JsmeUspesni.cz.