banner
banner

Vydejte se na jubilejní 10.putování časoprostorem s CONiášem

Vydejte se na jubilejní 10.putování časoprostorem s CONiášem
12.09.2016
Vydejte se na jubilejní 10.putování časoprostorem s CONiášem

Cestování v čase je v rámci fantastiky jedno z nejoblíbenějších témat. A tak není divu, že se stalo leitmotivem právě 10. ročníku CONiáše, který se bude konat 24. 9. v Ústřední knihovně.

Putování časoprostorem s CONiášem

 

Cestování v čase je v rámci fantastiky jedno z nejoblíbenějších témat. A tak není divu, že se stalo leitmotivem právě 10. ročníku CONiáše, který se bude konat 24. 9. v Ústřední knihovně. Kromě desetiletého výročí bude letošní CONiáš zároveň i pětatřicátým Parconem, českým národním conem, který každý rok hostí jiná akce. Cestovat v čase nebudeme jen se svými oblíbenými knihami a filmy, ale také s fanoušky. Do dob, kdy nebyl internet, většina knih u nás byla zakázána a informace jsme čerpali jen z mnoha podomácku dělaných fanzinů.

 

Na co se můžete těšit?

 

Už ve čtvrtek 22. 9. od 18.00 se můžete naladit na diskusním setkání se Samanthou Shannonovou v knižním klubu. Book club v angličtině se odehraje na pobočce Korunní. Přijďte si popovídat o britských fantasy knížkách.

 

V pátek 23. 9. od 19.00 pak můžete pokračovat do Ústřední knihovny na jedinečný český sci-fi film Ikarie XB1, který prošel digitální úpravou.

 

Pozvali jsme řadu zajímavých hostů. Přednášet budou naši nejlepší spisovatelé a lidé, kteří dávají české fantastice šťávu i směr – Vilma Kadlečková, Jiří W. Procházka, Leoš Kyša, Leonard Medek, Františka Vrbenská, Tomáš Bandžuch, prezident československého Fandomu Zdeněk Rampas, Vlado Ríša, Pavel Renčín a další. Kromě přednášek budete mít možnost s autory pobesedovat u „kulatého stolu“.

 

V rámci Parconu vás čeká slavnostní galavečer s předáváním nejdůležitějších (nejen) literárních cen, ale také zahraniční host. Pozvání Městské knihovny v Praze a nakladatelství Host přijala britská spisovatelka Samantha Shannonová, autorka knih Kostičas a Vidořád, které vzbudily obrovský ohlas po celém světě.

 

Nebude chybět ani tradiční doprovodný program. Kromě příjemného posezení v maid kavárně budou k dispozici deskové hry, prodejní stánky, výstava, možnost vyrobit si vlastní placku (nebo si nechat namalovat placku na přání), komiksová čítárna a další překvapení.

Pořídit si budete moci i pamětní placku nebo krásnou výroční CONiáší tašku.

 

CONiáš-Parcon s podtitulem Včera, dnes a zítra se koná v sobotu 24. 9. od 10:00 v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí 1 (metro A Staroměstská, tram 17, 18). Návštěvníci s průkazem do Městské knihovny v Praze vstup zdarma, ostatní 80,-.

Aktuální informace najdete na www.facebook.com/conias.knihovna nebo www.mlp.cz/coniasKam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních či slavných osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku dobré zprávy.


Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!

Zveřejněte PR článek na online magazínu Vanili.cz!

Popkulturní magazín provozujeme již od roku 2006.

Mám zájem