UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Conanova poslední křížová výprava

Conanova poslední křížová výprava
24.11.2020

Conan: Kalich života je završením volné trilogie Acheron Ondreje Trepáče.

Kniha Conan: Acheronská dýka vyšla roku 2015. O tři roky později vyšlo její přímé pokračování Conan: Tři klíče k Asambale. Letos konečně vyšel závěrečný díl s názvem Conan: Kalich života. Ten lze však číst (na rozdíl od předchozího dílu) v podstatě jako samostatný román.

Za vším hledej ženu.

Není to poprvé co, se Conan zamiloval (sám autor odkazuje například na pirátskou kapitánku Černou Belit). Ale je to snad poprvé, kdy je barbarova láska a věrnost vystavena tak šílené zkoušce, protože Conanova milovaná Dareena leží zasažena temným kouzlem v kómatu a jediné, co ji dokáže přivést k životu jen jeden jediný kouzelný artefakt. Tím je jak název napovídá Kalich života. Problém je v tom, že ani moudří kněží, kteří pečují o bezduché Dareenino tělo, netuší, kdo má artefakt v držení. Přesto se černovlasý Cimeřan vydává Kalich hledat. Ostatně lepší se zaměstnat alespoň něčím, než jen sedět jako pecka na zadku.

Conan na moři i na souši.

Mořská bouře, obři, druidové, démonka, klan zlodějů a vodní démoni z řeky Styx jsou jen některé z překážek, které bude muset Conan překonat. Někdy k tomu používá meč a svaly. Ale často spíš selský rozum a diplomacii. Což je věc, která mi byla nesmírně sympatická. Nicméně nemusí vyhovovat každému. Poměrně problematický je však utahaný a více náhodou řízený počátek Conanovy cesty, než to, že drsný válečník koná dobrých skutků víc než dvanáct apoštolů v čele s tesařem z Nazaretu. Naopak, to mi přišlo celkem osvěžující. Stejně jako překvapivé rozuzlení téhle cesty. Naopak trošku problematické my přišlo příliš uspěchané Conanovo putování po řece Styx a totálně zazděný jeden ze záporáků, který mohl našemu hrdinovi zkomplikovat život nejen na začátku, ale také na konci knihy.

Přestože je Conan: Kalich života čtivý, pestrý a pěkný dobrodružný příběh, lehce zaostává za svými dvěma staršími bratříčky.

Hodnocení: 76%

Jan Procházka

Série

Conan (Ondrej Trepáč) 3.

Žánr

RományLiteratura slovenskáFantasy

Vydáno

2020, Brokilon

 

Počet stran

250

Jazyk vydání

český

Překlad

Robert Pilch

Autor obálky

Juraj Maxon

ISBN

978-80-7456-498-7

 

 

 

 Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.