banner
banner

Audio vydavatelství Walker & Volf na planetě mezi dvěma slunci.

Audio vydavatelství Walker & Volf na planetě mezi dvěma slunci.
21.02.2020
Audio vydavatelství Walker & Volf na planetě mezi dvěma slunci.

Stojí audio knižní verze kultovního sci-fi hororu Roberta Fabiana za poslech?

Vězeňská transportní loď SFPS Tecora nikdy do svého cíle nedoletěla. Osudnou se jí stala nehostinná planeta vzdálená od všech běžných tras. Z trosek zřícené lodi se na světlo dvou sluncí dostalo pouze osm z těch několika set lidí, kteří se nalézali na jejích palubách. A je to věru nesourodá skupinka. Dva civilisté, pětice trestanců a dozorce. Člověk by řekl, že se navzájem vyvraždí dřív, než bys řekl Jiří Walker Procházka. Ale opak je pravdou. Ne že by si navzájem po krku nešli, ale když (velice záhy) zjistí, že jejich nepřítelem je samotná planeta, budou muset na vzájemnou nevraživost zapomenout a začít spolupracovat. Protože nebezpečí je neviditelné a pod hvězdami číhá smrt. Robinsonáda, která jako by vypadla z pera scénáristů filmu Černočerná tma, je skvělá. Akce, paranoia, deprese, šílenství. Není divu, že si od roku 2002, kdy poprvé vyšla u Strak na vrbě, získala tolik fanoušků. Samozřejmě také chápu, proč si ji mládenci z audio vydavatelství Walker &Volf vybrali jako svůj první letošní titul.

Knihu načetl moderátor Tomáš Mařas. Popravdě mi chvíli trvalo, než jsem v jeho podání dokázal odlišit jednotlivé postavy. V podstatě jen magor Gratzyk zněl natolik výrazně, že jsem ho hned od začátku knihy byl schopen od ostatních rozpoznat. Přeřeknutí jsem zaznamenal snad jen dvakrát. Ale přestože byl jeho přednes v podstatě civilní, dokázal mě vtáhnout do děje. Skvěle dramatické hudební znělky pěkně podtrhují příběh trosečníků, jejichž křik ve vesmíru nikdo neuslyší. Sečteno a podtrženo: Walker &Volf vypustili do světa celkem dobře zpracovanou audioknihu, ovšem pokud jste fanoušky Roberta Fabiana nebo máte slabost pro filmy, jako jsou Vetřelec, Černočerná tma či Europa Report, budete s výletem na planetu mezi dvěma slunci více než spokojeni.

Hodnocení: Příběh – 83%

                    Audiokniha – 80%

Jan Procházka

Formát:MP3 ke stažení

 

https://www.walkeravolf.cz/planeta-mezi-dvema-slunci/Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních či slavných osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku dobré zprávy.


Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!

Zveřejněte PR článek na online magazínu Vanili.cz!

Popkulturní magazín provozujeme již od roku 2006.

Mám zájem